Topolánek: Greta a Babiš, choďte do hajzla!

27. 9. 2019 6:03

Bývalý český predseda vlády Mirek Topolánek si všíma slová ekologickej aktivistky Grety Thunbergovej. Zároveň poukazuje aj na premiéra Andreja Babiša (ANO) a hovorí, čo by si prial on.

Topolánek: Greta a Babiš, choďte do hajzla!
Foto: Hans Štembera
Popis: Mirek Topolánek

V pondelok sa v newyorskom sídle OSN začal klimatický summit. So svojím prejavom tam vystúpila aj švédska aktivistka Greta Thunbergová a divákom v sále povedala, že sú zlí ľudia. Pohrozila tiež, že ich „bude sledovať“ a v prípade, že zlyhajú, mladá generácia im to nikdy neodpustí.

„Moje posolstvo je: budeme vás sledovať,“ začala Thunbergová bez pozdravu či akýchkoľvek úvodov svoje vystúpenie na klimatickej konferencii OSN. „Toto všetko nie je v poriadku,“ pokračovala po tom, ako si za svoju prvú vetu vyslúžila potlesk. Vôbec by tam vraj nemala byť. Mala by byť na druhej strane oceánu v škole.

„Vy sa obraciate na nás mladých? Ako sa opovažujete?! Ukradli ste mi sny a detstvo svojimi prázdnymi slovami. Ja patrím medzi tých šťastných, iní ľudia umierajú. Vymierajú ekosystémy, sme na začiatku veľkého vyhynutia. A vy o tom nechcete hovoriť. Rozprávate len rozprávky o ekonomickom raste,“ kričala Thunbergová a mávala pravicou na pokraji plaču. A opäť sa tlieskalo.

„Viac ako tridsať rokov vedci hovoria celkom jasne, ako na to. Ako ste len mohli stále nenájsť riešenie?“ pýtala sa. „Hovoríte, že nám načúvate a že chápete, aké je to naliehavé. Som smutná, som nahnevaná a neverím tomu. Pretože ak skutočne chápete situáciu a napriek tomu s tým nič nerobíte, tak ste zlí ľudia.“

A práve pasáž, v ktorej uviedla, že jej boli ukradnuté sny a detstvo, si všíma expremiér Mirek Topolánek.

„,You have stolen my dreams and my childhood with your empty words,‘ kričí s planúcimi očami spasiteľka Greta na vystrašených, previnilých politikov. ,O čem sním, když náhodou spím‘, dotieravo a rovnako mesiášsky tlčie do hlavy dôchodcom Andrej. Tiež mám sen. Aby išli obaja do hajzla,“ podotkol na svojom twitterovom účte Topolánek.

 

 

Zdroj: Twitter/Mirek Topolánek

„Mne jej v zásade je ľúto. Vyvoláva však veľmi riskantné a ťažko vratné nálady u mladých a pocity previnenia u tých starších. Je nástrojom ľudí, ktorí chcú zmeniť, reštartovať svet. Ohne sranda. Už vlastne vôbec nejde o klímu,“ dodal potom v diskusii.

 

 

Zdroj: dtto

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

0:05 Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

Výbor Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) vylúčil Ruskú federáciu z účasti na svetových šampioná…