Tomuto neuveríte. Za mníchovský masaker vraj môže aj Sulík

26.7.2016 9:50

Za to, že sa strelná zbraň zo Slovenska dostala do rúk vraha, ktorý ňou potom zabíjal v Mníchove, môže podľa komentátora Petra Schutza aj SaS. Páchateľ zbraň upravil, aby bola schopná smrtiacej streľby.

Tomuto neuveríte. Za mníchovský masaker vraj môže aj Sulík
Foto: TASR
Popis: Na snímke z videozáznamu je telo prikryté plachtou po streľbe v nákupnom centre Olympia.
Denník Süddeutsche Zeitung informoval, že Ali David Sonboly, ktorý minulý týždeň v Mníchove zastrelil deväť ľudí, kúpil na internete zbraň prerobenú tak, aby nebola schopná strieľať smrtiace strelivo. Osemnásťročný vrah, ktorý po čine obrátil zbraň proti sebe, pištoľ znova sfunkčnil, aby ju mohol použiť. Pištoľ pritom mala údajne kontrolnú značku zo Slovenska. 
 
Podľa komentátora denníka SME Petra Schutza nesie časť viny za to, že sa zbraň zo Slovenska dostala do rúk radikála, práve SaS. Práve strana Richarda Sulíka totiž počas vlády Ivety Radičovej zmenila legislatívu k vyzbrojovaniu. Schutz sa preto pýta, či existuje iné vysvetlenie, prečo sa vrah obrátil na slovenského predajcu ako ten, že máme ústretovú národnú legislatívu. 
 
„Reč hovorcu vnútra, že internetový obchod s expanznými zbraňami zliberalizoval návrh SaS, však vrhá na stranu tieň metafyzickej viny na mníchovskej udalosti,“ konštatuje Schutz na stránkach SME. 
 
Celý text nájdete TU.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top

Ďalšie články z rubriky

Facebook a iné osobné priority! Pellegrini takto vracia úder Kiskovi

19:21 Facebook a iné osobné priority! Pellegrini takto vracia úder Kiskovi

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) uviedol, že Andrej Kiska mohol vo funkcii prezidenta Slovenskej r…