To, že Kiska nepôjde do parlamentnej politiky, vedel Štefunko ešte skôr, ako to prezident oznámil. A vraj sa nikdy nespoliehal na jeho podporu

4. 2. 2018 11:40

Predseda nového politického hnutia na slovenskej politickej scéne Ivan Štefunko čelil otázkam v relácii Na telo na portáli Aktuality.sk. Politický komentátor Dag Daniš sa šéfa hnutia Progresívne Slovensko pýtal aj na to, ako sa vlastne z ľavičiarov a socialistov, ktorí zastupovali záujem väčšiny, stali progresívni liberáli brániaci práva menšín, ako sú mestské elity, imigranti a ľudia z LGBT komunity.

To, že Kiska nepôjde do parlamentnej politiky, vedel Štefunko ešte skôr, ako to prezident oznámil. A vraj sa nikdy nespoliehal na jeho podporu
Foto: TASR
Popis: Ivan Štefunko
reklama
Štefunko v úvode relácie uviedol, že nie je pravda, že by Progresívne Slovensko (PS) s ním na čele zastupovalo len menšiny. Vysvetlil aj svoj politický posun od ľavice k stredopravému liberalizmu, ktorý presadzuje hnutie pod jeho vedením. 
 
„Ja som sa dostal zo sociálnej demokracie k sociálnemu liberalizmu. Z obdobia, keď som si myslel, že konflikt medzi zamestnancami a zamestnávateľmi je veľmi vážny, som pochopil, že zamestnanci a zamestnávatelia majú byť v súzvuku. To znamená, že som sa posunul trošku doprava,“ vysvetľoval predseda progresivistov. 
 
Pri vzniku Progresívneho Slovenska sa hovorilo o tom, že jeho súčasťou by mohol byť prezident Andrej Kiska, ale ten vlani odmietol kandidovať vo voľbách do NR SR a prisľúbil, že sa nebude usilovať o vstup do parlamentnej politiky. Štefunko však v rozhovore poprel, že by jeho hnutie niekedy počítalo s podporou hlavy štátu. 
 
O tom, že Andrej Kiska nechce kandidovať v parlamentných voľbách, vraj vedel Štefunko ešte skôr, ako o tom prezident oficiálne informoval verejnosť a médiá. 
 
Líder PS vysvetľoval aj svoje podnikanie so zdrojmi EÚ a ohlásil, že sa postupne vzdáva všetkých svojich aktivít v spoločnosti Neulogy Ventures. Tá prostredníctvom Európskeho investičného fondu a ďalších investorov podporuje startupy, teda začínajúce podniky a projekty na Slovensku.
 
Len pripomeňme, že Štefunko bol zahraničným tajomníkom SDĽ a už dávnejšie priznal aj to, že v minulosti bol voličom Smeru. Nové hnutie Progresívne Slovensko, ktoré malo prvý zakladajúci snem koncom januára, v prvom tohtoročnom prieskume volebných preferencií agentúry Focus pohorelo, keď získalo podporu 1,9 percenta opýtaných voličov. 
 
Celý rozhovor nájdete TU
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…