To sú čísla. Pozrite si, koľko imigrantov denne zachránia v Stredozemnom mori

1. 8. 2016 21:36

Viac ako 1500 migrantov zachránili v priebehu dnešného dňa vo vodách Stredozemného mora medzi pobrežím Líbye a talianskymi ostrovmi.

To sú čísla. Pozrite si, koľko imigrantov denne zachránia v Stredozemnom mori
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Záchrana migrantov v Stredozemnom mori
reklama

Počet zachránených v priebehu ostatných piatich dní sa tak už dostal nad hranicu 8000 ľudí. Informáciu talianskej pobrežnej stráže sprostredkovali francúzske médiá. Podľa rovnakého zdroja došlo v priebehu dneška k 14 záchranným operáciám, na ktorých sa popri plavidlách talianskej pobrežnej stráže podieľali aj lode humanitárnych organizácií a námornej misie Sophia Európskej únie.

Ako na jednej zo sociálnych sietí informoval hovorca Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) Flavio di Giacomo, od začiatku roka prišlo do Talianska podobné množstvo migrantov afrického pôvodu ako v porovnateľnom období minulého roka, a to okolo 94.000. Nebezpečná trasa vedúca cez Stredozemné more si od začiatku roka vyžiadala už životy viac ako 3000 migrantov, čo je podľa IOM v porovnaní s vlaňajšom dvojnásobok za rovnaké obdobie.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a  psychiatrovi Chocholouškovi

23:59 Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a psychiatrovi Chocholouškovi

Lipšica ako generálneho prokurátora potrebujú, je presvedčený bývalý sudca Ústavného súdu, dnes práv…