Terorizmus udrel aj na prelome rokov. Už 35 mŕtvych si vyžiadal útok v nočnom Istanbule

1.1.2017 2:10

Najmenej 35 ľudí zahynulo a zhruba 40 ďalších utrpelo zranenia pri útoku na nočný klub v tureckom meste Istanbul, ktorý sa odohral dnes krátko po polnoci miestneho času. Údaje potvrdil guvernér provincie Istanbul Vasip Sahin, podľa ktorého slov ide o teroristický čin.

Terorizmus udrel aj na prelome rokov. Už 35 mŕtvych si vyžiadal útok v nočnom Istanbule
Foto: TASR
Popis: Istanbul ilustračná foto

Útok na klub Reina ležiaci v istanbulskej štvrti Ortaköy sa stal o 01.30 h miestneho času (00.30 h SEČ). Podľa tureckých médií do podniku, ktorý je jedným z najvychýrenejších v tomto najväčšom meste krajiny, vtrhli dvaja ozbrojenci oblečení v kostýmoch Santu Clausa a následne spustili paľbu.

V inkriminovanom čase sa v klube nachádzalo 700-800 ľudí, ktorí oslavovali príchod nového roka. Identita útočníkov ani motív činu neboli bezprostredne známe. Polícia eskortovala z miesta civilistov a priľahlú oblasť uzavrela kordónom. Na televíznych záberoch bolo vidno sanitky odvážajúce zranených.

Turecko je stále v stave pohotovosti v súvislosti s viacerými teroristickými útokmi, ktoré minulý rok zasiahli krajinu. Samotný Istanbul povolal z obáv pred novoročnými teroristickými útokmi do ulíc 17.000 policajtov, ktorí hliadkujú v rušných častiach mesta a vykonávajú kontrolu príručnej batožiny.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Výbušná kniha o kauze Cervanová. Pomáhal som šíriť konšpirácie. Odsúdení vrahovia sú vinní, priznáva novinár. Na večierku sa s nimi objavil aj Kiska

14:40 Výbušná kniha o kauze Cervanová. Pomáhal som šíriť konšpirácie. Odsúdení vrahovia sú vinní, priznáva novinár. Na večierku sa s nimi objavil aj Kiska

Za vraždu mladej medičky, ktorá sa udiala pred vyše 40 rokmi, viackrát právoplatne odsúdili sedem mu…