Terorizmus, migrácia, bezpečnostná agenda či kolektívna obrana. To sú témy, ktoré ovládli konferenciu s názvom Mladí lídri pre Európu zajtrajška

9. 8. 2015 14:11

Cieľom projektu je podpora európskej a svetovej mládeže pri budovaní občianskej spoločnosti, ako aj podpora ich kultúrno-spoločenského poznania najmä v oblasti zahraničných vzťahov, žurnalistiky či osobnostného rozvoja. Tento rok sa na konferencii Mladí lídri pre Európu zajtrajška (Young Leaders for Tomorrow’s Europe, YLTE) zúčastní 34 mladých ľudí z 28 krajín sveta.

Terorizmus, migrácia, bezpečnostná agenda či kolektívna obrana. To sú témy, ktoré ovládli  konferenciu s názvom Mladí lídri pre Európu zajtrajška
Foto: repro youtube, mg
Popis: Islamský štát
reklama

Konferencia bude trvať do piatku 14. augusta. Počas týždňa účastníci navštívia aj Budapešť, kde si vypočujú prednášku o maďarskej zahraničnej politike, ale aj ideológii a pravicovom extrémizme v Maďarsku. Na Slovensku sa budú venovať našej histórii, politike a spoločnosti, mediálnej scéne, migrácii, integrácii Rómov, ale aj prioritám slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie.

Projekt organizuje občianske združenie For Tomorrow´s Europe (Pre Európu zajtrajška) v spolupráci s Mestským parlamentom mladých a aj ID Space Teamom. Hlavnými sponzormi sú Veľvyslanectvo Spojených štátov amerických v Bratislave, Magistrát hlavného mesta Slovenska Bratislavy ale aj firma Pixel Federation. Záštitu nad druhým ročníkom YLTE prevzal prezident SR Andrej Kiska a primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Tento rok okrem YLTE konferencie organizujú aj prvý ročník Young Journalists for Tomorrow´s Europe (Mladí novinári pre Európu zajtrajška).

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

A už dosť! Povedal Zahradil, pokiaľ ide o peniaze EÚ

23:59 A už dosť! Povedal Zahradil, pokiaľ ide o peniaze EÚ

Český europoslanec Jan Zahradil sa vyjadril k textu servera Deník.cz, ktorý priniesol informácie o s…