Tereza Spencerová: Porošenko rozdáva pred druhým kolom volieb neuveriteľné sľuby

11.4.2019 0:00

Tereza Spencerová pri svojej rannej kávičke na webe TV Prima opäť odhaľovala, čo sa deje vo svete. Ukrajinský prezident začal pred druhým kolom prezidentských volieb masívnu sľubovú kampaň, USA vyhlásili Revolučné gardy za teroristov a iránsky prezident ich počastoval podobne. A zahraniční robotníci vraj posielajú domov viac peňazí než kedy inokedy.

Tereza Spencerová: Porošenko rozdáva pred druhým kolom volieb neuveriteľné sľuby
Foto: TASR
Popis: Na snímke ukrajinský prezident Petro Porošenko počas prezidentských volieb na Ukrajine v Kyjeve 31. marca 2019.

Spencerová sa venovala napríklad Ukrajine. Súčasný prezident Petro Porošenko vraj spustil lavínu sľubov. Rozbehne antikorupčný súd, keď sú jeho preferencie malé, tak už nie je proti „impíčmentu“ prezidenta, údajne už nebude dosadzovať na vysoké posty svojich priateľov či príbuzných a dokonca tvrdí, že by nikto nemal nikomu siahať na to, akým jazykom hovorí. A gubernátor Odeského regiónu sa vraj proti Porošenkovi vzbúril, keď ho chcel dotyčný odvolať, a nemieni odstupovať z funkcie.

A nasledovali Spojené štáty. O nich iránsky prezident Rúhání vyhlásil, že sú „lídrom svetového terorizmu“, keď USA zaradili Revolučné gardy tejto krajiny na zoznam teroristických organizácií, vraj na žiadosť izraelského premiéra. A veliteľ týchto gárd vyzval amerického prezidenta, aby sa jeho námorníctvo nepribližovalo k iránskym delovým člnom.

Hasan Rúhání

Hasan Rúhání  Zdroj: SITA

„USA zverejnili predbežný zoznam európskych produktov, na ktoré by mohli uvaliť dovozné clo,“ uvádza Spencerová s tým, že široká škála zahŕňa dopravné lietadlá, odevy, syry, morské produkty alebo víno. „Celkovo by malo ísť asi o 11 miliárd dolárov, ktoré majú byť odvetou za európske dotácie pre Airbus, takto hlavného konkurenta dnes krívajúceho amerického Boeingu,“ píše ďalej Spencerová a dodáva, že EÚ v medzičase začala obchodný summit s Čínou.

Čo sa týka americkej výzbroje, Japonsko vraj „uzemnilo“ americké stíhačky F-35 po tom, ako sa jedna z nich stratila a spadla do mora. Stíhačku však zmontoval v Japonsku koncern Mitsubishi. Minister obrany USA sa mal tiež vyjadriť, že Čína je najväčšou hrozbou pre USA vo vesmíre a práve tam by sa vraj mohla vyhrať či prehrať ďalšia vojna. A v New Yorku prepukla epidémia osýpok, takže starosta nariadil v niektorých častiach povinné očkovanie.

Od Ruska vraj India kúpi 464 tankov T-90 MS. Podľa Spencerovej dosahuje odhalená korupcia v krajine objem 65 miliárd rubľov, a ako podotýka, „čo potom tá neodhalená“. A keď je reč o peniazoch, podľa údajov Svetovej banky poslali zahraniční robotníci vlani do svojich krajín rekordných 529 miliárd dolárov. „Oproti roku 2017 je to nárast o skoro 10 percent, pričom pre mnohé krajiny takéto financie zostanú aj tento rok hlavným zdrojom príjmov,“ dodáva Spencerová.

Celý článok nájdete na webe iprima.cz.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: kas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Generál NATO:  V minulosti sme zlyhali, musíme rozmýšľať inak

0:00 Generál NATO: V minulosti sme zlyhali, musíme rozmýšľať inak

Vnímať obranu len ako tanky, lietadlá a lode je chybné. Bezpečnosť totiž priamo súvisí aj s témami, …