Tento PRIESKUM zamiešal karty. Neuveríte, koho Slováci vykopli z parlamentných stoličiek

21.10.2016 17:35

Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome augusta a septembra tohto roka, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 30,5 percenta hlasov voličov. Druhá by skončila SaS s 15,0 percenta hlasov. Treťou najsilnejšou stranou by bola SNS so ziskom 12,5 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK.

Tento PRIESKUM zamiešal karty. Neuveríte, koho Slováci vykopli z parlamentných stoličiek
Foto: SITA
Popis: Rokovacia sála NR SR počas ustanovujúcej schôdze pre VII. volebné obdobie

Prieskum sa uskutočnil formou osobných rozhovorov a samostatným vyplnením webdotazníkov respondentom v období od 22. augusta do 22. septembra tohto roka na reprezentatívnej vzorke 984 respondentov.

 Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostali aj predstavitelia ďalších štyroch politických strán. OĽaNO-NOVA by volilo 10,5 percenta opýtaných respondentov, stranu Kotleba-ĽSNS 8,0 percenta, Most-Híd 7,5 percenta a KDH 6,0 percenta respondentov.

Pod hranicou zvoliteľnosti by ostali strany Sme rodina - Boris Kollár (3,5 percenta), SMK-MKP (3,5 percenta), Sieť (2,0 percenta). Iné strany by volilo spolu jedno percento respondentov.

Podľa prieskumu účasť na hypotetických voľbách do Národnej rady SR v súčasnosti avizuje 54 percent respondentov. Počet voličov, ktorí by išli voliť, rastie s vekom (nad 45 rokov avizuje účasť 60 percent). Naopak, znížená ochota k účasti je u mladších vekových skupín (u respondentov vo veku 18-24 rokov predstavuje 38 percent).

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Predĺžiť moratórium na prieskumy? Nerozumiem argumentom politikov o manipulácii, hovorí Slosiarik

19:06 Predĺžiť moratórium na prieskumy? Nerozumiem argumentom politikov o manipulácii, hovorí Slosiarik

Návrh predĺžiť moratórium na prieskumy zo súčasných 14 dní na 50 dní pred voľbami postihuje skôr šta…