Téma migrácie bola zneužitá rovnako ako v Maďarsku, na strašenie ľudí, myslí si Cséfalvayová

30.11.2018 20:00

Ministri za Most-Híd budú na vláde presadzovať, aby na konferenciu do Marrákešu šiel slovenský zástupca. V relácii Pavla Demeša SVET Tu a teraz na TABLET.TV to povedala predsedníčka Zahraničného výboru Národnej rady SR Katarína Cséfalvayová (Most-Híd).

Téma migrácie bola zneužitá rovnako ako v Maďarsku, na strašenie ľudí, myslí si Cséfalvayová
Foto: TASR
Popis: Katarína Cséfalvayová

"Ešte stále môže ísť aj prezident, ktorého vláda nemá ako ovplyvniť v tom, či sa zúčastní alebo nezúčastní, takže stále je táto otázka otvorená," uviedla Cséfalvayová, ktorá si myslí, že naše postoje musíme tlmočiť našim partnerom. Pre Cséfalvayovú je Miroslav Lajčák garantom euro-atlantického ukotvenia slovenskej zahraničnej politiky. Jeho demisiu na post šéfa diplomacie podľa svojich slov chápe, zároveň sa však pýta, kam by sme sa dostali, keby všetci zásadoví ľudia zutekali z boja. 

Cséfalvayová: Nasadlo sa na vlnu populizmu, hystérie, kultúrnych vojen 

"Očakávala som, že téma migrácie môže byť zneužitá, rovnako ako v Maďarsku, na strašenie občanov a to sa aj stalo," uvádza na margo prijatia parlamentného uznesenia o Globálnom pakte OSN o migrácii predsedníčka výboru. "Nasadlo sa na vlnu populizmu, hystérie, kultúrnych vojen a málokto sa zaoberal tým, čo v dokumente v skutočnosti je," povedala. "Nakoniec sa budú usmievať extrémisti a spokojne konštatovať, že všetku robotu sme urobili za nich," tvrdí Cséfalvayová. 

"Bolo namieste sa ozvať a pripomenúť našim koaličným partnerom, že kľúčové je to, čo je v programovom vyhlásení vlády," uviedla Cséfalvayová v reakcii na štvrtkové vyhlásenie predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára, ktorému sa podľa jeho slov nepáči, že koaliční partneri spochybňujú Lajčákovu prácu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

12:47 Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzval ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) a premiéra Pet…