Televízia al-Džazíra sa pustila do Izraela a kritizuje jeho nedemokratické kroky

7. 8. 2017 14:45

Panarabská spravodajská televízia al-Džazíra dnes odsúdila izraelské rozhodnutie uzavrieť jej pobočku v Jeruzaleme. Označila toto opatrenie za "nedemokratické" a pohrozila právnymi krokmi.

Televízia al-Džazíra sa pustila do Izraela a kritizuje jeho nedemokratické kroky
Foto: APL
Popis: Zástava štátu Izrael

Izrael v nedeľu oznámil, že akreditácie zamestnancov katarskej televízie budú zrušené, čím im prakticky znemožní pracovať v krajine. Vláda tiež požiadala káblových operátorov, aby prestali šíriť vysielanie al-Džazíry v angličtine a arabčine, s čím súhlasili.

Al-Džazíra v kritickej reakcii poznamenala, že toto rozhodnutie sa zrodilo v krajine, ktorá sa vyhlasuje za "jediný demokratický štát na Blízkom východe".

Izrael sa týmto krokom pridal k štyrom arabským krajinám - Saudskej Arábii, Egyptu, Bahrajnu a Spojeným arabským emirátom, ktoré  blokujú vysielanie al-Džazíry a kritizujú Katar za podporu extrémistov.  

Izraelský minister telekomunikácií Ajúb Kará tvrdí, že al-Džazíru využívajú militantné skupiny na "podnecovanie" násilia a stanicu obvinil z "podpory terorizmu".

"V poslednom čase takmer všetky krajiny v našom regióne zistili, že al-Džazíra podporuje terorizmus, podporuje náboženskú radikalizáciu. A keď vidíme, že všetky tieto krajiny uznali ako fakt, že al-Džazíra je nástrojom islamského štátu, Hamasu, Hizballáhu a Iránu a my sme jediní, kto to nedokázal, potom niečo nie je v poriadku," citovala izraelského ministra agentúra AP.

Zatvorenie jeruzalemskej pobočky al-Džazíry prisľúbil nedávno aj izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Televíziu obvinil z podnecovania násilia počas napätej situácie ohľadne Chrámovej hory v Jeruzaleme.

Al-Džazíra uvedené obvinenia odmieta a tvrdí, že je nezávislá.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

21:53 Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) ukončila blokádu hraničných priechodov, zostáva však v pohotovos…