Talian sa po takmer troch rokoch zajatia v Sýrii vrátil domov

23. 5. 2019 13:30

Taliana, ktorý strávil takmer tri roky v zajatí extrémistickej skupiny v Sýrii, prepustili a vrátil sa do vlasti. Informovala o tom v stredu večer talianska ministerka obrany Elisabetta Trentaová, píše agentúra AP.

Talian sa po takmer troch rokoch zajatia v Sýrii vrátil domov
Foto: giornaledibrescia.it
Popis: Alessandro Sandrini

Alessandro Sandrini priletel podľa šéfky obrany na medzinárodné letisko Ciampino v Ríme. Pri tejto príležitosti sa poďakoval talianskym tajným službám za úlohu, ktorú zohrali pri jeho prepustení.

Bližšie okolnosti Sandriniho prepustenia nie sú známe. Sandrini (32) sa stratil v októbri 2016 počas pobytu v Turecku. Muž bol viac než rok nezvestný. V júli 2018 zverejnili únoscovia video.

Sandrini je na ňom oblečený v oranžovom zajateckom odeve - strážený dvoma maskovanými mužmi s automatickými puškami - a prosí Taliansko, aby ho pomohlo čo najrýchlejšie, ako to len bude možné, prepustiť.

Sandriniho prepustenie potvrdil v stredu aj taliansky premiér Giuseppe Conte.

Regionálna vláda v severosýrskej provincii Idlib, krytá džihádistickým zoskupením Hajat Tahrír aš-Šám (HTS), bývalou sýrskou odnožou al-Káidy, uviedla, že Taliana uniesol nemenovaný "kriminálny gang, ktorý podniká únosy".

"Okamžite sme sa obrátili na dotknuté strany, aby sme ho vrátili do vlasti," uviedol podľa agentúry AFP jeden z predstaviteľov miestnej samozvanej vlády záchrany.

S únoscami sa spojili prostredníctvom informátorov a vyjednávali, až kým "zajatca "neprepustili". Sandrini na tlačovej konferencii v oblasti turecko-sýrskeho pohraničia povedal, že ho uniesli v tureckom meste Adana.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO My sme vyzliekli predstaviteľov Slovenskej pospolitosti z uniforiem. Pellegrini a Kailňák sa zastali Fica

14:58 VIDEO My sme vyzliekli predstaviteľov Slovenskej pospolitosti z uniforiem. Pellegrini a Kailňák sa zastali Fica

Smer-SD je pripravený odborne aj personálne na to, aby mohol vyhrať budúcoročné parlamentné voľby a …