Takto chcú islamisti rozložiť Európu. Polemizuje komentátor

29. 7. 2016 7:30

Každý ďalší útok na pôde starého kontinentu vedie k jeho destabilizovaniu, hádkam a haštereniu medzi politickými elitami a skupinami, zapolemizoval nad vyhrotenou situáciou komentátor Marián Balázs.

Takto chcú islamisti rozložiť Európu. Polemizuje komentátor
Foto: Jan Rychetský
Popis: Člen ISIS
reklama

„Strategickým zámerom islamských radikálov je vyvolať destabilizáciu západnej spoločnosti. A tiež konflikty v nej samej, najmä konflikt medzi väčšinovým obyvateľstvom a moslimskou menšinou,“ píše komentátor v texte na Aktuálne.sk a zároveň dodáva, že tomuto nelichotivému stavu pomáha aj vzostup nacionalistických politických strán v jednotlivých krajinách.

Balázs dodáva, že Európa je v súčasnosti z bezpečnostnej stránky na oveľa lepšej úrovni ako napríklad v druhej polovici 20. storočia. Tvrdí, že pocit ohrozenia znásobujú napríklad moderné technológie.

Komentátor v texte podčiarkuje, že aj napriek faktu, že medzi prisťahovalcami sa môže vyskytnúť terorista, neospravedlňuje to vlnu radikálnych a extrémistických nálad, ktoré sa vzmáhajú voči imigrantom. Taktiež ale nesmieme prehliadnuť v mene humánnosti problematiku spojenú s masovým prílivom utečencov. „Podporovať politiku neznášanlivosti, populizmu a nacionalizmu je však tým najhorším smerom, akým sa môže spoločnosť uberať,“ dodáva Balázs.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama

Ďalšie články z rubriky

Tomáš v NR SR: Jediný cieľ novely o generálnej prokuratúre je politicky si ju podriadiť

18:56 Tomáš v NR SR: Jediný cieľ novely o generálnej prokuratúre je politicky si ju podriadiť

Jediným cieľom novely upravujúcej spôsob výberu generálneho prokurátora je politicky si podriadiť Ge…