Takto chcú islamisti rozložiť Európu. Polemizuje komentátor

29.7.2016 7:30

Každý ďalší útok na pôde starého kontinentu vedie k jeho destabilizovaniu, hádkam a haštereniu medzi politickými elitami a skupinami, zapolemizoval nad vyhrotenou situáciou komentátor Marián Balázs.

Takto chcú islamisti rozložiť Európu. Polemizuje komentátor
Foto: Jan Rychetský
Popis: Člen ISIS

„Strategickým zámerom islamských radikálov je vyvolať destabilizáciu západnej spoločnosti. A tiež konflikty v nej samej, najmä konflikt medzi väčšinovým obyvateľstvom a moslimskou menšinou,“ píše komentátor v texte na Aktuálne.sk a zároveň dodáva, že tomuto nelichotivému stavu pomáha aj vzostup nacionalistických politických strán v jednotlivých krajinách.

Balázs dodáva, že Európa je v súčasnosti z bezpečnostnej stránky na oveľa lepšej úrovni ako napríklad v druhej polovici 20. storočia. Tvrdí, že pocit ohrozenia znásobujú napríklad moderné technológie.

Komentátor v texte podčiarkuje, že aj napriek faktu, že medzi prisťahovalcami sa môže vyskytnúť terorista, neospravedlňuje to vlnu radikálnych a extrémistických nálad, ktoré sa vzmáhajú voči imigrantom. Taktiež ale nesmieme prehliadnuť v mene humánnosti problematiku spojenú s masovým prílivom utečencov. „Podporovať politiku neznášanlivosti, populizmu a nacionalizmu je však tým najhorším smerom, akým sa môže spoločnosť uberať,“ dodáva Balázs.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pán Gorila. Takto nazval Beblavého liberál Klus

16:03 VIDEO Pán Gorila. Takto nazval Beblavého liberál Klus

V diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 to si pred kamery sadli podpredseda strany Most-Híd Ábel Rav…