Takmer pol milióna eur za dva mesiace. Také sú náklady na služobné cesty eurokomisárov

9. 8. 2017 19:20

Európska komisia (EK) vyplatila v prvých dvoch mesiacoch minulého roka 492.249 eur na uhradenie cestovných nákladov členov exekutívy EÚ. Uviedla to dnes agentúra Belga s odvolaním sa na článok v časopise Knack.

Takmer pol milióna eur za dva mesiace. Také sú náklady na služobné cesty eurokomisárov
Foto: Igor Kiss
Popis: Európska komisia

Časopis spresnil, že na jedného eurokomisára vychádza priemerná suma 8790 eur mesačne. V január a februári 2016 členovia 28-členného kolégia komisárov uskutočnili 261 pracovných ciest po 26 členských štátoch Európskej únie a v 23 ďalších krajinách.

Knack uviedol, že údaje získal od mimovládnej organizácie Acces to Europe, ktorej sa po troch rokoch súdnych konaní podarilo získať prístup k finančným správam týkajúcim sa cestových nákladov komisárov EÚ za január a február 2016.

Podľa článku väčšina pracovných ciest eurokomisárov, okolo 60 percent, trvá pomerne krátko - menej ako dva pracovné dni. Služobné cesty členov exekutívy EÚ v tomto období boli rôzne: od vystúpenia pred poslancami Európskeho parlamentu v Štrasburgu, cez výjazd do krajiny, ktorá prevzala polročné rotujúce predsedníctvo v Rade EÚ, účasť na Svetovom ekonomickom fóre v Davose vo Švajčiarsku po oficiálne návštevy v krajinách mimo EÚ, stretnutia s občanmi v domovských krajinách eurokomisárov a účasť na rôznych konferenciách a seminároch venovaných agende, ktorú presadzuje EÚ.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

21:53 Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) ukončila blokádu hraničných priechodov, zostáva však v pohotovos…