Tak to je gól! Nominantka SNS Lubyová priznala, že nevolila národniarov. Ak by zostavoval vládu Sulík, zvažovala by aj túto ponuku

12. 10. 2017 10:04

Má za sebou prvý mesiac v úrade, preto je čas na úvodné krátke minihodnotenie zo strany Plavčanovej nástupkyne v rezorte školstva Martiny Lubyovej. Tá v diskusnej relácii Na rovinu odpovedala aj na otázky, ktoré priamo nesúvisia s výkonom jej úradu.

Tak to je gól! Nominantka SNS Lubyová priznala, že nevolila národniarov. Ak by zostavoval vládu Sulík, zvažovala by aj túto ponuku
Foto: TASR
Popis: Martina Lubyová
reklama

Hoci ministerstvo školstva zostáva aj po neslávnom odchode Petra Plavčana naďalej v gescii Slovenskej národnej strany (SNS), prekvapila Lubyová odpoveďou, že v minulosti národniarov nevolila.

„V čase volieb som bola väčšinou v zahraničí. Možno s výnimkou jedných volieb a vtedy som nevolila SNS,“ cituje ministerkine slová portál Aktuality.sk.

Lubyová tiež otvorene priznala, že nie je len „jednofarebná“ ministerka a uvažovala by možno aj nad inými ponukami, respektíve nad spoluprácou s inými stranami, prípadne politikmi.

„Pripúšťa, že by neodmietla ani ponuku od Smeru, Mosta-Híd alebo niektorej z opozičných strán, ak by zostavoval vládu Richard Sulík,“ uvádza v predmetnom článku spomenutý portál. 

Ako však nominantka národniarov spresnila, so stranou SNS ju spájajú „napríklad princípy slušného vlastenectva“.

Za zmienku stojí tiež fakt, že na ministerstve školstva pracuje aj naďalej v lete odvolaný Peter Plavčan.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…