Tak kto je tu ten rusofil vlastne? Blaha argumentuje a vyťahuje tromfy. Zase som mal pravdu, mädlí si ruky

19.10.2015 18:45

Poslanec Ľuboš Blaha sa za ruského agenta nepovažuje. Teraz navyše prináša víťazoslávne arumenty. Vraj mal vo veľa veciach pravdu a neprajníci by sa mali zamyslieť nad svojou ruskou fóbiou. Stále si však stojí za tým, že Európa by mala prestať byť pudlíkom pre Američanov.

Tak kto je tu ten rusofil vlastne? Blaha argumentuje a vyťahuje tromfy. Zase som mal pravdu, mädlí si ruky
Foto: SITA
Popis: Ľuboš Blaha, poslanec NR SR (SMER-SD)

To, že dva roky tvrdí, že Európa sa má zmieriť s Ruskom, nepovažuje Blaha (Smer-SD) za dôvod, aby bol označený za ruského agenta. Navyše upozorňuje, že predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker minule upozornil v podstate na to isté.

Boľševici ako vyšití

Aktivista a stredoškolský učiteľ Juraj Smatana by teda mal podľa Blahu zaradiť na svoj zoznam Putinových špiónov aj Junckera, ktorý povedal, že Európa musí zlepšiť svoje vzťahy s Ruskom a nesmú byť výsledkom diktátu Washingtonu. „Jednoducho, Putinovec ako vyšitý,“ zabáva sa na sociálnej sieti Blaha. Podľa neho pritom len mohol zvíťaziť realizmus nad rusofóbiou. A pravda sa vraj ukázala aj inde. Tentoraz to bolo v smerákovej rétorike ohľadom Grécka. „Keď som vravel, že si Európa musí zvyknúť, že v Grécku bude vládnuť marxista Tsipras, a že inej reálnej alternatívy v Grécku niet, tak zo mňa slovenskí pravičiari robili boľševika,“ vracia sa do minulosti poslanec. Nakoniec však voľby dvakrát po sebe vyhral práve Tsipras, čo bola koniec koncov výhra aj pre Blahu. „Mimochodom, celá EÚ sa snaží nájsť spôsob, ako so Syrizou spolupracovať. Jednoducho, boľševici ako vyšití,“ vracia ďalší úder svojim neprajníkom Blaha.

Tieto dva príklady podľa neho len potvrdzujú, že mal pravdu. A vraj toho ani netreba až tak veľa. Len trochu realistického vnímania a menej fóbií, a to aj z Ruska, aj z marxizmu. Poslanec sa evidentne teraz cíti na koni a po ďalší príklad naplnenia jeho slov vraj tiež nebudeme dlho čakať. Už čoskoro sa totiž ukáže, kto mal pravdu aj pri povinných kvótach, ktoré považuje za bohapustý nezmysel.


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Radka Turoňová
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kto pomôže Kiskovi s rozbehom jeho novej strany?

0:00 Kto pomôže Kiskovi s rozbehom jeho novej strany?

Prezident SR Andrej Kiska pri zakladaní novej strany rokuje aj s už existujúcimi politickými subjekt…