Tajné služby zachytili dôležité správy ruského diplomata, píše Washington Post. Trump asi nebude rád

22. 7. 2017 20:20

Washington Post má k dispozícii informácie amerických tajných služieb, z ktorých vyplýva, že súčasný minister spravodlivosti Jeff Sessions rokoval s ruským veľvyslancom vo Washingtone Sergejom Kisľakom, a to ešte ako člen Trumpovho kandidátskeho prezidentského tímu. Kisľak mal o týchto stretnutiach informovať Moskvu.

Tajné služby zachytili dôležité správy ruského diplomata, píše Washington Post. Trump asi nebude rád
Foto: TASR/AP
Popis: Donald Trump
reklama
Server denníka Washington Post prináša nové informácie o možných kontaktoch medzi predstaviteľmi Ruskej federácie a členmi tímu prezidentského kandidáta Donalda Trumpa.
 
Denník získal prístup k niektorým správam tajných služieb, z ktorých možno vyčítať, že nadchádzajúci minister spravodlivosti Jeff Sessions rokoval ešte ako člen Trumpovho kandidátskeho tímu s ruským veľvyslancom v USA Sergejom Kisľakom.
 
Kisľak totiž o týchto schôdzkach obratom informoval Moskvu a americké tajné služby tieto správy zachytili. Samozrejme, je možné, že Kisľak vo svojich správach určených Kremľu nehovoril pravdu.
 
Stáva sa, že diplomati posielajú do svojich domovských krajín správy, v ktorých zvyšujú svoj význam, aby preukázali svoju dôležitosť. Stáva sa tiež, že diplomati posielajú domov nepravdivé správy, aby zmiatli tajné služby hostiteľskej krajiny.
 
Denník Washington Post k tomu však dodáva, že ruský veľvyslanec vo Washingtone mal povesť človeka, ktorý do Moskvy píše pravdivé informácie.
 
Celá správa v angličtine TU.
 
Sessions spočiatku vyhlasoval, že ako člen Trumpovho volebného tímu nebol v kontakte s Rusmi. Neskôr pripustil, že v kontakte s Rusmi bol, ale v žiadnom prípade vraj nerozoberali možnosti ovplyvňovania amerických prezidentských volieb.
 
Vyjadrovanie amerického ministra spravodlivosti ale budilo pochybnosti a Sessions sa rozhodol, že sa vzdá formálneho dohľadu nad kauzou údajného ovplyvňovania amerických volieb ruskou stranou.
 
Tým Sessions veľmi sklamal svojho prezidenta Donalda Trumpa. Štyridsiaty piaty prezident USA v rozhovore pre New York Times poznamenal, že by si vybral iného ministra spravodlivosti, keby tušil, ako sa Sessions zachová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

21:10 Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

Podpredsedníčka ľudskoprávneho výboru parlamentu Vladimíra Marcinková (Za ľudí) by nebola rada, ak b…