Tajná služba odkazuje: Slováci, bojte sa terorizmu. A bude to vraj ešte horšie

18. 11. 2015 22:03

Slovenská informačná služba (SIS) v súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži prijala mimoriadne opatrenia. Hovorca spravodajskej agentúry pre topky.sk zároveň priznal, že všetky bezpečnostné zložky sa nachádzajú v stave pohotovosti, a to aj z dôvodu pohybu utečencov v schengenskom priestore.

Tajná služba odkazuje: Slováci, bojte sa terorizmu. A bude to vraj ešte horšie
Foto: SITA
Popis: Po piatkových teroristických útokoch v Paríži pokračujú policajné manévre

„Naša spravodajská služba po sérii teroristických útokov v Paríži prijala adekvátne bezpečnostné opatrenia. Zároveň prebieha veľmi intenzívna výmena informácií na úrovni zahraničných partnerských služieb, bezpečnostné zložky Slovenskej republiky vrátane spravodajských zložiek boli uvedené do stavu pohotovosti až do odvolania,“ uvádza stanovisko hovorcu SIS Branislava Zvaru portál topky.sk.

SIS zároveň varovala, že „pokiaľ nebude schengenský systém pohybu osôb plne sfunkčnený, toto bezpečnostné riziko sa bude naďalej zvyšovať“. O prijímaní ďalších mimoriadnych opatrení potrebných na elimináciu vzniknutých bezpečnostných rizík bude SIS verejnosť informovať.

Zvara tiež potvrdil  slová premiéra Fica o monitorovaní moslimskej komunity na Slovensku. „Je logické, že rovnako ako partnerské spravodajské služby, aj naša spravodajská služba prijíma opatrenia smerované k zvýšenému monitoringu osôb podozrivých z terorizmu, osobitne v nadväznosti na teroristické útoky v Paríži,“ uviedol.

Sledovanie slovenských moslimov vyvolalo na verejnosti vlnu pohoršenia. Premiérove vyjadrenia odsúdili nielen politici, ale aj zahraničné médiá. „Predseda vlády de facto vyhlásil, že každý z moslimskej komunity je dôvodne podozrivý z väzieb na teroristov, čo je svojím spôsobom vyjadrenie kolektívnej viny - môžeme vstúpiť do vášho súkromia len preto, že vyznávate islam,“ povedal pre topky.sk bezpečnostný analytik Milan Žitný.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

AKTUALIZOVANÉ Odročili proces v kauze prípravy vraždy Volzovej. Rusko a mafiáni sa opäť stretli na súde

13:58 AKTUALIZOVANÉ Odročili proces v kauze prípravy vraždy Volzovej. Rusko a mafiáni sa opäť stretli na súde

AKTUALIZOVANÉ Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava II (OS) pokračoval v piatok po takm…