Syna nemeckého exprezidenta dobodali nožom. Fritz von Weizsäcker po útoku zomrel

20. 11. 2019 9:44

Fritz von Weizsäcker, syn bývalého nemeckého prezidenta, zomrel po útoku nožom. Došlo k nemu v utorok večer počas jeho prednášky pre verejnosť v berlínskej nemocnici Schlosspark-Klinik, kde ako lekár pôsobil. Uviedla to v stredu agentúra DPA.

Syna nemeckého exprezidenta dobodali nožom. Fritz von Weizsäcker po útoku zomrel
Foto: TASR
Popis: Na archívnej snímke vdova Marianne von Weizsäckerová (druhá sprava), exprezident Joachim Gauck (vpravo), deti zosnulého exprezidenta Weizsäckera, Fritz von Weizsäcker (druhý zľava) a Beatrice von Weizsäckerová (vľavo)

Pri útoku bola vážne zranená ďalšia osoba, ktorá sa pokúšala útočníkovi v jeho konaní zabrániť. Podľa agentúry DPA o tom informovala nemecká polícia s tým, že páchateľ bol zadržaný na mieste činu.

Na snímke muž, ktorého policajti zadržali v nemocnici v Berlíne 19. novembra 2019 v súvislosti s útokom na syna bývalého nemeckého prezidenta Richarda von Weizsäckera. Zdroj: TASR/AP

Fritz von Weizsäcker (59) napriek okamžitej lekárskej pomoci zraneniam podľahol. DPA uviedla, že predpokladaný páchateľ je príslušníkom polície, ktorý bol na prednáške ako súkromná osoba.

Na akcii sa zúčastnilo asi 20 ľudí. Konala sa v miestnosti v časti nemocnice, kde je psychiatrické oddelenie, dodala DPA.

Polícia začala čin vyšetrovať ako vraždu. Podľa DPA má úmysle vypočuť členov von Weizsäckerovej rodiny, či nedostával vyhrážky.

Na webovej stránke nemocnice sa uvádza, že pravidelne organizuje prednášky pre verejnosť, aby takto šírila osvetu o chorobách, ich prevencii, diagnostike a možnostiach liečby.

Von Weizsäcker bol uznávaným špecialistom na internú medicíny a v utorok večer prednášal o stukovatení pečene.

Jeho otec Richard von Weizsäcker bol v rokoch 1981-84 primátorom Berlína a v rokoch 1984-94 nemeckým spolkovým prezidentom. Zomrel v roku 2015.

Líder nemeckej Slobodnej demokratickej strany (FDP) Christian Lindner na svojom konte na sociálnej sieti Twitter vzdal hold von Weizsäckerovi a vyjadril hlboký smútok nad jeho násilnou smrťou.

"Znova si kladiem otázku, v akom svete to vlastne žijeme," napísal.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

17:56 VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

Demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú realizovať búracie práce na výbuchom a požiarom poškodenej …