Svet smeruje do hája... Strach z volieb v USA: Je to vraj veľmi jednoduché

25. 2. 2020 9:11

Niekdajší brniansky radný a aktivista Matěj Hollan tvrdí, že so súčasným prezidentom Spojených štátov Donaldom Trumpom „ide svet do hája“. Bez Trumpa tam nepôjde. Také jednoduché to podľa Hollana je. Rozčuľuje ho preto, keď sa opoziční demokrati hádajú medzi sebou a nedokážu sa zjednotiť za jediným kandidátom, ktorý by Trumpa porazil, či už je to výrazne ľavicový senátor Bernie Sanders, alebo miliardár Michael Bloomberg.

Svet smeruje do hája... Strach z volieb v USA: Je to vraj veľmi jednoduché
Foto: TASR
Popis: Americký prezident Donald Trump.
reklama

Matěj Hollan sa hnevá na občanov Spojených štátov, že sa nedokážu zjednotiť proti Donaldovi Trumpovi. Tí, ktorí ho kritizujú, nie sú schopní nájsť zhodu na jedinom protikandidátovi, ktorý by Trumpa porazil. To je podľa Hollana chyba.

„Toto však nemôže viesť k cieľu. Máme tu napríklad takú zmenu klímy. VŠETCI kandidáti demokratov sú lepší ako Trump. Všetci chcú zásadne znížiť emisie. Všetci chcú Parížsku dohodu. Stojíme na rázcestí. S prezidentom USA popierajúcim zmenu klímy smeruje svet do hája. S prezidentom USA, ktorý tvrdí opak, nie. Také jednoduché to je,“ verí Hollan, ktorý svoj názor vyjadril na sociálnej sieti Facebook.

Uchádzači o prezidentskú nomináciu americkej Demokratickej strany zľava Michael Bloomberg, Elizabeth Warrenová, Bernie Sanders, Joe Biden, Pete Buttigieg a Amy Klobucharová v nevadskom meste Las Vegas

Uchádzači o prezidentskú nomináciu americkej Demokratickej strany zľava Michael Bloomberg, Elizabeth Warrenová, Bernie Sanders, Joe Biden, Pete Buttigieg a Amy Klobucharová v nevadskom meste Las Vegas. Zdroj: TASR

Ak súčasný prezident Donald Trump obháji svoj mandát, Hollan vraj raz bude deťom rozprávať, že sa nepodarilo zastaviť klimatickú zmenu, pretože sa Američania v roku 2020 zachovali nezodpovedne a zvolili zlého prezidenta.

„To je hrozne nezodpovedné. Predpokladajme, že víťazom primárok bude jeden z predtým menovaných (možno však nie, toto je modelová situácia). Ten druhý mu bude, dúfam, robiť potencionálneho viceprezidenta. Ak by tu bola skutočne túžba zmeniť smerovanie Ameriky aj sveta, nebol by tu priestor pre váhanie. Ale bojím sa, že bude, pretože naozaj je tá liberálnejšia a ekologickejšia časť elektorátu taká fragmentovaná, že sa nezhodne vôbec na ničom a oveľa väčší nepriateľ ako Trump je Ľudový front Judey,“ uzavrel Hollan.

Správy z USA ukazujú, že v Nevade s takmer 47 percentami hlasov vyhral osemdesiatročný senátor Sanders a zatiaľ sa javí ako demokratický favorit. Nie je bez zaujímavosti, že Michael Bloomberg je len o rok mladší.

Zdroj: Facebook/Matěj Hollan

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Najdrahšiu volebnú kampaň mal SMER-SD, nasleduje Kiskova Za ľudí

10:40 Najdrahšiu volebnú kampaň mal SMER-SD, nasleduje Kiskova Za ľudí

Najviac peňazí na volebnú kampaň pred februárovými parlamentnými voľbami minul Smer-SD. Zaplatil za …