Sulíkom ohrdnutí saskári chcú diskutovať o svojej budúcnosti. Blahovej sa ´rozmazáva´ svet

7. 10. 2019 13:48

Poslanci Národnej rady (NR) SR za SaS, ktorí sú súčasťou straníckej platformy Demokratické jadro SaS, budú v najbližších dňoch diskutovať o svojej budúcnosti v poslaneckom klube. Pre TASR to potvrdila predsedníčka klubu Natália Blahová.

Sulíkom ohrdnutí saskári chcú diskutovať o svojej budúcnosti. Blahovej sa ´rozmazáva´ svet
Foto: https://www.facebook.com/natalia.blahova
Popis: Natália Blahová sa so svojimi prvými okuliarmi pochválila na facebooku
reklama

"Odchod z klubu je jedna z možností," povedala Blahová pre TASR. Klub SaS má v súčasnosti 20 členov, o svojom odchode podľa Blahovej slov uvažuje minimálne osem z nich.

Okrem Blahovej ide o podpredsedov SaS Janu Kiššovú, Ľubomíra Galka a tiež o Jozefa Rajtára, Vladimíra Slobodu, Renátu Kaščákovú, Radoslava Pavelku a Miroslava Ivana.

Na snímke Ľubomír Galko, Natália Blahová a ďaľší členovia Demokratickej platformy SaS odpovedajú na otázky novinárov po skončení nominačného kongresu SaS v Jasnej 5. októbra 2019. Zdroj: TASR

Predseda strany Richard Sulík ich už v minulosti vyzval na odchod zo strany.

Blahová zároveň pre TASR uviedla, že pred sobotným (5. 10.) nominačným kongresom nerokovali so žiadnou inou politickou stranou o spolupráci.

Dodala tiež, že k platforme sa v sobotu pridali ďalší členovia strany, pod deklaráciu platformy sa pôvodne podpísalo viac ako 20 ľudí.

Istá symbolika okolo zatiaľ nejasnej budúcnosti Sulíkom ohrdnutých saskárov sa takpovediac zrkadlí aj v pondelkovom statuse Blahovej, ktorá sa na sociálnej sieti pochválila novými okuliarmi so slovami, že sa jej "rozmazáva" svet.

"Vravím si - nejak sa mi ten svet rozmazáva. Buď je chyba v ňom alebo vo mne. A ahaho! Chyba napravená. Moje prvé brílky."

Predstavitelia Demokratického jadra SaS nebudú súčasťou kandidačnej listiny do budúcoročných parlamentných volieb. Sobotný nominačný kongres SaS schválil Sulíkov návrh kandidátky.

Ľudia okolo Galka na nej nie sú. Kongres zároveň rozhodol o vylúčení Blahovej z SaS, pre údajné poškodzovanie dobrého mena strany.

Autor: TASR/Redakcia

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pellegrini sa má lepšie. Ako premiér si ešte pocestuje. Dúfa, že parlament sa k príspevkom vráti

19:01 Pellegrini sa má lepšie. Ako premiér si ešte pocestuje. Dúfa, že parlament sa k príspevkom vráti

Premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD) po stredajšom rokovaní s predsedom ruskej vlády Michailom Mišu…