Sulík rozniesol Havrana v priamom prenose: Menej húľte trávu. Arogantný, namyslený narcista, zaznelo

25. 1. 2017 11:00

Včera večer sa v diskusii stretol predseda SaS Richard Sulík s moderátorom z RTVS Michalom Havranom. Debata sa mala zaoberať hlavne žalobou, ktorú podal Sulík na Havrana z dôvodu, že ho nazval „trápnučký fašista“. Obaja aktéri sa nakoniec ani len nedohodli, čo to fašizmus je. Sulík dokonca vyhlásil, že už sa nepovažuje za liberála a Havranovi odporučil húliť menej trávy.

Sulík rozniesol Havrana v priamom prenose: Menej húľte trávu. Arogantný, namyslený narcista, zaznelo
Foto: Reprofoto: Denník N
Popis: Michal Havran, Lukáš Fila, Richard Sulík
reklama

Už zo začiatku debaty, ktorú zorganizoval Denník N, sa pochytil Richard Sulík s Michalom Havranom o tom, čo kto povedal. „Hovoríte o mne, že som fašista,“ vytkol Sulík Havranovi. „Nie, hovorím, že ste trápnučký fašista,“ odpovedal Havran.

Celá debata trvala neuveriteľnú 1hodinu a 42 minút. Diskusiu moderoval Lukáš Fila z Denníka N.

„Každý politik, ktorý tvrdí, že väčšina, ku ktorej sa prihovára, je prenasledovanou menšinou, javí známky fašistického myslenia. Pretože hucká väčšina proti menšine,“ začal Havran. Sulík oponoval, že mu nerozumie, nech to vysvetlí ešte raz. Napokon sa nakoniec ani nezhodli, čo to vlastne fašizmus je.

Sulík: „Menej húliť, to fakt pamäti pomáha.“

Sulík dokonca povedal: „Pán Havran, menej trávy by vám pomohlo. Menej húliť, to fakt pamäti pomáha.“ „Teraz ste mi tu povedali, že mám fajčiť menej trávy, pán Sulík, a ste s tým v pohode, hej?“ povedal prekvapený Havran.

Väčšinu času sa však hádali o žalobe, ktorú mal líder SaS podať na Havrana, kvôli jeho statusu na Facebooku, kde ho nazval „trápnučkým fašistom.“ Malo to smerovať na Sulíkov komentár v Hospodárskych novinách, kde písal, že podľa neho vyhrá americké voľby Donald Trump.

Havran trval na tom, že poukazoval na paralelu medzi Sulíkom a inými politikmi ako napríklad Jörgom Haiderom a Pimom Fortuynom . Richardovi Sulíkovi tiež vyčítal stretnutie s Marinom Kotlebom v roku 2010.

Sulík sa naopak bránil, že sa s ním stretol raz a že on Havrana nezosmiešňuje a ani neuráža. Zároveň dodal, že „áno, Kotlebu vnímam ako fašistu.“ A odmietol si predstaviť s Kotlebom akúkoľvek koalíciu. Avšak, ak by Kotleba navrhol napríklad rovnú daň 19 %, ktorú majú aj saskári v programe, tak by mu dal hlas.

„Dnes sa už medzi liberálov nehlásim. Ja bojujem za slobodu jednotlivca,“ vyhlásil ne prekvapenie všetkých predseda strany Sloboda a Solidarita.

Obaja diskutujúci sa však vôbec nedohodli. Sulík požadoval stiahnutie slova fašista z Havranovho statusu, Havran to však odmietol, pretože si chce nechať svoju slobodu.

Sulík to riadne Havranovi natrel,“ znelo pod live videom

Pod videom na Facebooku sa do diskusie zapojilo viacej ako tritisíc ľudí so svojimi komentármi. Väčšina komentárov odsudzovovala hlavne Michala Havrana.

Niektoré komentáre boli typu: „Havran je arogantný, namyslený narcista.“ „Sulík to riadne Havranovi natrel.“ „Ísť so Sulíkom do debaty je absolútna rituálna samovražda Havrana.“ „To je ale ukážková komunikácia. V dnešnej dobe sa už nevedia vyjadrovať profesionálne ani politici, ani moderátori. Skôr ako sedliaci na trhu bez nejakého vzdelania. Katastrofa.“

Havran prosí na Facebooku „veriacich, aby mu nepísali

Michal Havran na včerajšiu debatu zareagoval aj statusom na Facebooku: „...rád by som pripomenul, že som povedal všetko, čo som považoval za dôležité, že nemôžem za to, ak niekto považuje moje trvanie na kontextuálnom myslení a poznaní za prejavy pýchy, že nepovažujem za správne vyrábať z väčšiny utláčanú menšinu, že je to presne tá cesta kultúrneho fašizmu, ktorú dokonca poznáme z dejín.“

Zároveň zareagoval aj na Sulíkove obvinenie, že je „zhúlený.“ „Ešte viem, že pán Sulík nemá najmenšie rozpaky obviniť niekoho z užívania drog, lebo za osem rokov v politike sa naučil, že keď nemá ako vysvetliť zmenu svojej politickej dráhy, tak najlepšie, čo môže v diskusii s niekým, kto mu vytkne, povedať, je označiť ho za feťáka. Presne tak, ako to robí Kotleba a jeho ľudia ktorí označujú za feťákov a Źidov už úplne všetkých,“ dodal Havran v statuse.

Taktiež poprosil veriacich, aby mu nepísali, že je to únavné a nechce to čítať. Niektoré komentáre pod týmto statusom dokonca vymazal s argumentom, že Facebook je „ešte stále polosúkromná vec a nemusím ešte aj u seba čítať hovadiny. Takže mažem, blokujem a budem to robiť,“ uzavrel Havran.

Zdroj: Facebook/Michal Havran

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…