Sulík radí Dankovi: Pozri na Slotu. Voliči mu odpustili alkohol, kšefty, vulgárnosti, ale neodpustili mu, že pred Ficom zbabelo stiahol chvost

4. 9. 2017 18:00

Aký bude kurz Slovenskej národnej strany (SNS), respektíve aká budúcnosť čaká predsedu národniarov Andreja Danka? Nielen o týchto témach písal vo svojom komentári líder opozičnej SaS Richard Sulík.

Sulík radí Dankovi: Pozri na Slotu. Voliči mu odpustili alkohol, kšefty, vulgárnosti, ale neodpustili mu, že pred Ficom zbabelo stiahol chvost
Foto: TASR
Popis: Predseda strany Sloboda a solidarita Richard Sulík
reklama

Podľa Sulíka dokonca stojí Andrej Danko pred kľúčovým rozhodnutím svojej politickej kariéry. Líder liberálov ponúka paralelu medzi bývalým šéfom SNS Jánom Slotom a dnešnou vedúcou osobnosťou národniarov. V oboch prípadoch stál na druhej strane Robert Fico.

„Slotovi jeho voliči odpustili všetko – alkohol, kšefty, rýchle jazdy, vulgárnosti – ale neodpustili mu, že pred Ficom zbabelo stiahol chvost,“ ponúkol svoj pohľad do minulosti Sulík v spomenutom komentári pre Hospodárske noviny.

Slotov nástupca je vraj vo veľmi podobnej situácii.

„Podozrenia z útokov na ženy sa mu (Dankovi) prepiekli rovnako ako čudné machinácie na ministerstve obrany a aj ten Plavčan pôjde čoskoro do zabudnutia. Ale stiahnuť chvost, keď dôjde na lámanie chleba, to sa neodpúšťa. Lebo národ nemá rád zbabelcov,“ rozvíjal ďalej svoje úvahy europoslanec.

Teraz to vraj už bude súboj kto z koho, Danko však nemôže proti Ficovi ukázať slabosť či dokonca strach. 

„Danko začal vo veľkom štýle a nebojácne – poslal výpoveď koaličnej zmluvy. Potom tri týždne brnkal Ficovi po nose. Teraz všetci, no najmä voliči SNS, očakávajú finále grande, v ktorom vyhrá Fico alebo Danko. Danko môže so cťou prehrať, život predsa nepozostáva len z výhier. Ale nesmie zbabelo ujsť z bojiska,“ ponúkol Sulík radu súčasnému predsedovi parlamentu. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

A už dosť! Povedal Zahradil, pokiaľ ide o peniaze EÚ

23:59 A už dosť! Povedal Zahradil, pokiaľ ide o peniaze EÚ

Český europoslanec Jan Zahradil sa vyjadril k textu servera Deník.cz, ktorý priniesol informácie o s…