Sulík o Kiskových plánoch konečne otvorene: Slniečkari budú mať koho voliť, ale môže sa stať len ďalším rozbíjačom pravice. Možno vás vráti späť na päť percent, odkazuje Blaha

24.5.2018 10:20

Predseda SaS Richard Sulík si myslí, že ak by Andrej Kiska viedol zlúčené strany Progresívne Slovensko a Spolu – Občianska demokracia, tak by to dávalo zmysel, lebo by mali slniečkari koho voliť. Ale ak by založil vlastný subjekt, tak by bol Kiska podľa Sulíka iba ďalším rozbíjačom pravice. Líder liberálov to uviedol v rozhovore pre denník SME, ktorého sa na sociálnej sieti chytil poslanec Smeru Ľuboš Blaha a použil proti Sulíkovi jeho vlastné vyjadrenia.

Sulík o Kiskových plánoch konečne otvorene: Slniečkari budú mať koho voliť, ale môže sa stať len ďalším rozbíjačom pravice. Možno vás vráti späť na päť percent, odkazuje Blaha
Foto: TASR
Popis: Ľuboš Blaha (SMER-SD) a Richard Sulík (SaS)
Kiska podľa Sulíka môže odobrať hlasy nielen SaS, ale aj iným stranám. „Stane sa len ďalším rozbíjačom pravice,“ odpovedal Sulík na otázku, čo sa bude diať, ak by prezident založil vlastnú stranu a nepridal sa po odchode z funkcie k žiadnemu existujúcemu subjektu. 
 
Sulík v rozhovore pre denník SME uviedol, že v prvom rade ide o rozhodnutie Andreja Kisku a je iba na ňom, či vstúpi, alebo nevstúpi do straníckej politiky. Správnosť takéhoto rozhodnutia závisí podľa Sulíka od formy, akou to prezident koncom roka urobí. 
 
„Ak bude viesť zlúčené Progresívne Slovensko a stranu Spolu a bude ich jednoznačným lídrom, má to zmysel. Všetci tzv. slniečkari, ktorí si myslia, že je dobré, aby sme sem prizvali migrantov, budú mať koho voliť. Bolo by to dobré, lebo táto časť politického spektra nie je pokrytá,“ povedal v rozhovore Sulík. 
 
Celý rozhovor nájdete TU.

Blaha: Kiska mu šliape do kapusty

Na Sulíkove slová zareagoval poslanec Ľuboš Blaha, ktorý sa do lídra liberálov pustil na sociálnej sieti. 
 
„Chúďatko Riško. Všetko sa to na neho valí. Kiska ide založiť stranu a on vie, že mu to ukrojí zhruba polovicu voličov. A tak vypisuje, ako to rozbije ‚pravicu‘ a aké je to celé ‚iritujúce‘. Kým bol Kiska plyšový macík v Prezidentskom paláci, tak bolo treba ho milovať a ľúbiť, ale akonáhle poškuľuje po straníckej politike, tak už to nie je macík, už je to sviňa špinavá, ktorá ide rozbíjať a ničiť. Perfektné!“ vytešuje sa Blaha na svojom facebookovom profile. 
 
V statuse okorenenom fotkou Richarda Sulíka v obleku supermana Blaha ďalej píše, že mu je predsedu SaS aj trochu ľúto. Táto ľútosť je však zrejme iba predstieraná, keďže smerák v statuse obviňuje šéfa liberálov, že zneužil vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. 
 
„Ešte mu teraz dokonca aj Kiska šliape do kapusty a možno Riška vráti späť na päť percent. No proste jedna katastrofa za druhou. Riško musí byť na prášky. Doslova,“ dodáva Blaha. 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

OBRAZOM: Dav volal po nezávislom vyšetrení vraždy. Organizátori požadujú dôveryhodnú vládu

19:10 OBRAZOM: Dav volal po nezávislom vyšetrení vraždy. Organizátori požadujú dôveryhodnú vládu

Nezabudneme a neodchádzame sa vo štvrtok podvečer nieslo centrom Bratislavy. Tisíce ľudí si na Námes…