Sulík bez servítky: Islam nie je kompatibilný s našou kultúrou

18. 8. 2016 11:31

Predseda SaS Richard Sulík je známy svojou antiimigračnou rétorikou, ktorú prezentuje aj na internete. Na sociálnej sieti Facebook tentoraz tvrdo pomenoval dôvody, pre ktoré podľa neho nie je islam „kompatibilný s našou kultúrou“, a ako dôkaz pripomína učenie proroka Mohameda.

Sulík bez servítky: Islam nie je kompatibilný s našou kultúrou
Foto: SITA
Popis: Richard Sulík
reklama
Podľa Sulíka existuje len jeden jediný islam „a ten nie je kompatibilný s našou kultúrou“. Nechýba ani niekoľko argumentov, ktorými slovenský europoslanec zdôvodňuje svoje tvrdenie. „Kultúra, ktorou žijeme, je kultúra slobody, ľudských práv a demokracie. V našej spoločnosti sú si všetci ľudia rovní,“ píše Sulík na svojom facebookovom profile. 
 
Na rozdiel od našej, teda európskej kultúry, robí podľa Sulíka islam rozdiely medzi ľuďmi. „Vníma ženy inak ako mužov, pre moslimov má iné pravidlá ako pre kafírov (neveriacich, resp. nemoslimov),“ pripomína šéf SaS. 
 
Celý komentár je pritom reakciou na článok portálu Aktuality.sk o Angele Merkelovej a jej výroku, že „islam patrí do Nemecka“. 
 
O Merkelovej vyhlásení sme písali TU

Ježiš verzus Mohamed 

Sulík v statuse tvrdí, že každý pravý moslim by sa mal riadiť životopisom proroka Mohameda, ktorého porovnáva s Ježišom Kristom. „Ježiš šíril svoje náboženstvo slovom. Chodil po svete a hlásal dobro, hovoril, miluj svojho blížneho, a vravel ľuďom, aby odpúšťali. Mohamed šíril svoje náboženstvo mečom (v Mekke to skúšal slovom, ale to mu moc nešlo, za 13 rokov získal iba niekoľko stoviek nasledovníkov). V Medine, kam odišiel, lebo ho z Mekky vyhnali, doplnil do Koránu džihád - svätú vojnu. Na financovanie džihádu prepadával karavány,“ konštatuje Sulík. 
 
V závere statusu europoslanec odkazuje nemeckej kancelárke, že nemá pravdu, pretože podľa neho islam nie je zlučiteľný s našou kultúrou. „Jediné, čo s našou kultúrou zlučiteľné môže byť, sú moslimovia, ktorí našu kultúru v plnom rozsahu akceptujú a podľa nej žijú,“ uzatvára Sulík. 
 
Richard Sulík o islame na Facebooku
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…