Sulík aj Matovič sú v kontakte s iniciatívou, ktorá chce referendum o predčasných voľbách

23. 5. 2018 20:00

Iniciatíva Hnevám sa pozýva demokratické opozičné strany k spolupráci pri organizovaní referenda o konaní predčasných parlamentných volieb. Stranám poslala otvorený list, v ktorom ich žiada o konkrétne dva kroky.

Sulík aj Matovič sú v kontakte s iniciatívou, ktorá chce referendum o predčasných voľbách
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík a Igor Matovič
reklama

Po prvé - verejne a aktívne vyzývať svojich členov a sympatizantov, aby si stiahli petičný hárok, podpísali ho spolu so svojimi priateľmi a odoslali. Po druhé - osloviť svojich členov a sympatizantov, ktorí vlastnia po Slovensku kamenné prevádzky (kaviarne, reštaurácie, obchody), aby sa im nahlásili za účelom vytvoriť po Slovensku viac zberných miest tejto petície. "Máme záujem zmeniť pomery v tejto krajine k lepšiemu. Rovnako ako vám, opozičným stranám, nám ide o to, aby sme skrátili volebné obdobie vlády, ktorá nerobí žiadne zmeny k lepšiemu a topí sa v korupčných škandáloch," uviedol Matej Hložník z iniciatívy.

Šéf SaS Richard Sulík aj predseda OĽaNO Igor Matovič pre TASR potvrdili, že s iniciatívou už sú v kontakte. "Ja som sa s nimi stretol zhruba pred dvomi týždňami a rokovali sme o tom. Dohodli sme sa, že ja podporím ich referendum aj osobne. Ozveme sa našim priateľom slobody a členom strany a dáme im možnosť petíciu podpísať. Ale SaS nebude organizátor ani spoluorganizátor referenda. Takto sme si to vydiskutovali," povedal Sulík.

S predstaviteľmi iniciatívy sa stretol aj Matovič. "Už sme to, čo žiadajú, urobili. Mnohí naši sympatizanti už pre nich podpisy zbierajú. V našom prípade je teda otvorený list trochu bezpredmetný, už sme im dosť zásadne pomohli," dodal šéf Obyčajných ľudí.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…