Šuflikanti, hochštapleri. Neskutočná hanba, tvrdo kritizuje Hlina SNS. A takto mu to Dankova kancelária vracia

22. 8. 2019 18:25

"Teší nás záujem pána Hlinu o stavbu stožiara určeného pre štátnu vlajku SR pred budovou Národnej rady SR," začína vo svojom stanovisku stanovisku Kancelárie Národnej rady SR. Reaguje na ostrú kritiku predsedu KDH Alojza Hlinu, ktorá sa týka stožiara pred parlamentom.

Šuflikanti, hochštapleri. Neskutočná hanba, tvrdo kritizuje Hlina SNS. A takto mu to Dankova kancelária vracia
Foto: TASR
Popis: Na kombosnímke zľava Aljoz Hlina a Andrej Danko

Predseda KDH Alojz Hlina sa prostredníctvom sociálnej mimoriadne kriticky vyjadril k stožiaru pred NR SR. 

Hlina: Slovenskú vlajku používajú len na prekrývanie svojej neschopnosti

"Aká krajina, taký stožiar. Naozaj je to neskutočná hanba," takto začal svoj komentár Hlina a pokračoval:  "Andrej Danko sa rozhodol po sebe zanechať pamiatku v podobe vlajkového stožiaru. A to, ako to dopadlo, je presne vizitka SNS. Sú to šuflikanti, hochštapleri, ktorí slovenskú vlajku používajú len na prekrývanie svojej neschopnosti a zlodejín." 

Podľa šéfa mimoparlamentnej strany vlajkový stožiar pred národnou radou nie je vlajkový stožiar. "Je to adaptovaný energo stožiar. Stožiar, aké jedna slovenská firma vyrába v desiatkach kusov pre potreby energetického a telekomunikačného priemyslu," vysvetľuje v obsiahlom statuse, v ktorom okrem iného tvrdí, že "ono je to na úrovni sabotáže."

Píše, že "ak by niekto chcel automobilkám vyrábajúcim u nás zle, tak by urobil antireklamu: Kúpite si auto vyrobené v krajine, kde si takýto nekvalitný výrobok dajú pred parlament. Alebo: Ako natrú Vaše auto, ak si takto natrú „vlajkový stožiar“ pred svojím parlamentom?"

Hlina by si mal hľadať iné témy pre svoj politický marketing

"Teší nás záujem pána Hlinu o stavbu stožiara určeného pre štátnu vlajku SR pred budovou Národnej rady SR," začína vo svojom stanovisku stanovisku Kancelárie Národnej rady SR.

"Osadenie štátnej vlajky pri budove parlamentu bolo dlhodobou myšlienkou a projektom Kancelárie NR SR, s ktorým sa zaoberali už aj predchádzajúce vedenia. Preto aj výroba všetkých komponentov podliehala vysokým technickým nárokom a celková odborná príprava a zhotovenie trvalo niekoľko mesiacov. Špeciálne pre tento vlajkový stožiar bol navrhnutý a skonštruovaný navíjací systém veľkorozmernej vlajky. Konštrukčne je stožiar unikátom na vysokej technickej úrovni, na jeho technickom návrhu sa spolupracovalo s kolegami z maďarského parlamentu,"  vysvetľuje Dankova kancelária.

Na margo spolupráce s Maďarmi uvádza, že "práve oni boli ochotní poskytnúť nám svoje skúsenosti a konštrukčné riešenia, ktoré sa im už v praxi osvedčili."

"Všetky dodatočné povrchové nedokonalosti, ktoré prípadne vznikli počas osádzania stožiara, budú odstránené zhotovitelom tak, aby bolo dielo odovzdané bezchybne a na najvyššej profesionálnej úrovni. Keďže stožiar nevyrábali a nestavali poslanci, resp. členovia Slovenskej národnej strany, apelujeme touto cestou na pána Hlinu, aby si skôr hľadal iné témy pre svoj politický marketing. Svojím dnešným statusom na sociálnych sieťach, žiaľ, znevažuje prácu a odborné znalosti všetkých ľudí, ktorí sa podieľali na osádzaní a príprave tohto vlajkového stožiara pre štátnu vlajku SR. Záverom však oceňujeme aspoň časť jeho vyjadrenia, v ktorej sa pán Hlina nemýlil. A to keď skonštatoval a dal nám za pravdu, že obdobné vlajkové stožiare sú pred parlamentmi aj v iných krajinách. A teda Kancelária NR SR touto inštaláciou štátnej vlajky SR iba naplnila celosvetový štandard, ktorý u nás doteraz chýbal," dodáva sa v reakcii Kacelárie NR SR.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Matovič reaguje na aktuálny prieskum: Z toho sa nenajeme. Nastal čas skutkov, páni

14:29 Matovič reaguje na aktuálny prieskum: Z toho sa nenajeme. Nastal čas skutkov, páni

Podľa Igora Matoviča, šéfa OĽaNO má opozícia posledných jedenásť dní na zodpovednosť lídrov demokrat…