Súd sa bude zaoberať mužom, ktorý chcel nožom vraždiť v bistre s kebabom

14.7.2019 10:29

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku sa bude v budúcnosti zaoberať prípadom Michaela D., ktorý je obvinený z pokusu o vraždu. Ide o prvý prípad, kedy súd bude riešiť pokus o vraždu s extrémistickým motívom.

Súd sa bude zaoberať mužom, ktorý chcel nožom vraždiť v bistre s kebabom
Foto: unsplash.com
Popis: Ilustračná snímka

"Na ŠTS bola 3. júla podaná obžaloba v trestnej veci M. D., ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Trestná vec bola pridelená zákonnému sudcovi do senátu ŠTS v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe," informovala TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

"Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na ŠTS v Pezinku na Michaela D. obvineného z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu, prečinu násilia proti skupine obyvateľov, prečinu výtržníctva, prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia," povedala nedávno hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Ako priblížila hovorkyňa ÚŠP, Michael D. v decembri minulého roka v Banskej Bystrici vošiel do priestorov bistra s kebabom, kde sa nachádzala aj turecká štátna vlajka. Okrem hostí boli v bistre tri osoby tureckej a albánskej národnosti, ktoré boli moslimského vierovyznania.

Obvinený bol pod vplyvom alkoholu, správal sa hlučne a agresívne, udieral rukami do zariadenia a vyhrážal sa moslimom.

"Incident vyústil do fyzickej konfrontácie s hosťami bistra a personálom. Proti jeho vôli bol z priestorov bistra vyvedený von na ulicu. Po krátkej chvíli sa už s nožom v ruke snažil vrátiť späť cez dvere, ktoré jeden zo zamestnancov zamkol. Po krátkom čase, keď vyšla pred bistro jeho zamestnankyňa, vyšiel spoza stĺpa, za ktorým sa schovával a nožom – loveckou dýkou približne s 15-centimetrovou čepeľou - ju silno bodol do tváre. Kolegovi sa podarilo vtiahnuť ju naspäť do bistra," objasnila hovorkyňa ÚŠP s tým, že poškodenej spôsobil stredne ťažké poranenie, pričom išlo o život ohrozujúci útok nožom.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Diskusia obsahuje 0 príspevkov Vstúpiť do diskusie Vytlačiť

Ďalšie články z rubriky

Kauza Rybanič, zdá sa, neskončila: ´Saskári´ takto zaútočili na políciu

16:51 Kauza Rybanič, zdá sa, neskončila: ´Saskári´ takto zaútočili na políciu

Opozičná strana SaS tvrdí, že trestné stíhanie asistenta poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára (S…