Štváči, ktorí nahnali mladých Palestínčanov do samovražedných útokov. Nech sa smažia v pekle, píše Ondřej Neff

17.5.2018 6:00

Šéfredaktor servera NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff sa rozpísal o palestínskej tragédii. „V pekle by sa mali naveky smažiť tí, ktorí štvú statočných a idealisticky založených mladých ľudí, aby podnikali samovražedné útoky. Dobre vedia, že Izrael bude svoje hranice brániť so zbraňou v ruke. Títo štváči sa netaja úmyslom vymazať Izrael z mapy a zahnať jeho obyvateľov do mora,“ poznamenal Neff.

Štváči, ktorí nahnali mladých Palestínčanov do samovražedných útokov. Nech sa smažia v pekle, píše Ondřej Neff
Foto: TASR
Popis: Palestínski demonštranti utekajú pred slzotvorným plynom počas zrážok s izraelskými vojakmi na hranici Izraela v pásme Gazy.

Podľa jeho slov sa o to snažia od chvíle, keď Izrael vznikol. „Hneď po tom, ako sa rozhodnutím OSN územie označované ako Palestína rozdelilo a mali vzniknúť dva štáty. Ony by vznikli, keby jeden z nich nechcel už od prvej chvíle zničiť ten druhý, pričom odvtedy sa nesnaží o nič iné,“ napísal Neff.

A všíma si aj to, že Palestínčania v súčasnosti zostávajú sami v arabskom mori ľahostajnosti. „Za nimi už stojí len súdružka Mogheriniová, zahraničná predstaviteľka Európskej únie, alebo rasistická Južná Afrika, ktorá sa snaží zaviesť apartheid naruby, až na to, že ten pôvodný ekonomicky fungoval. Je to srdcervúce a navyše poučné,“ uviedol Neff.

To, čo sa dialo v predchádzajúcich dňoch v Gaze, je podľa neho krajnosť vybičovaná zradnou politickou kalkuláciou. „Ale bude to drsné vždy, ak sa to bude brať vážne. Len si pripomeňme, aké úsilie stálo nemeckú políciu vypudiť jedného togského ilegála... Do Toga? Nebuďte smiešni. Do Talianska!“ dodal Nef na záver s tým, že obrana hraníc musí zodpovedať tlaku, aký je na ne vyvíjaný.

Celý text nájdete na webe NeviditelnýPes.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bugár o prezidentských voľbách: Problémom je, že témy určujú novinári. Vyjadril sa aj k Šefčovičovi

15:50 Bugár o prezidentských voľbách: Problémom je, že témy určujú novinári. Vyjadril sa aj k Šefčovičovi

ROZHOVOR Od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ubehol takmer rok, počas ktorého sa udialo množ…