Študentka v Tunisku písala diplomovku o tom, že Slnko obieha okolo plochej Zeme. Chce vedecky dokázať, že Mohamed mal pravdu

18. 4. 2017 7:00

Francúzsky denník Le Figaro píše o študentke doktorandského programu Prírodovedeckej fakulty Univerzity Sfax v Tunise, ktorá sa snaží preukázať, že Zem nie je guľatá a Slnko obieha okolo Zeme. Prečo sa snaží vyvrátiť fakty, ktoré ľudstvo pozná už stovky rokov? Aby dokázala, že pravdu nehovorí veda, ale Korán.

Študentka v Tunisku písala diplomovku o tom, že Slnko obieha okolo plochej Zeme. Chce vedecky dokázať, že Mohamed mal pravdu
Foto: Facebook, Travel in Tunisia-voyage en Tunisie
Popis: Tuniské vlajky
reklama
Študentka doktorandského programu na Univerzite Sfax v Tunise chce dokázať, že Zem nie je guľatá. Vo svojej doktorandskej práci tak chce poznatky vedy dostať do súladu s Koránom.
 
Študentka sa snažila dokázať, že sa Johannes Kepler a ďalší veľkí muži vedeckého sveta ako Isaac Newton mýlia a ich tézy stoja na vratkých základoch.
 
Tuniské ministerstvo školstva však oznámilo, že jej prácu odmieta a chce preveriť, ako sa mohlo stať, že na akademickej pôde bolo možné vôbec schváliť takýto návrh doktorandskej práce.
 
Jamael Touirová na svojom diele pracovala od roku 2011 a časť akademickej obce na spomínanej univerzite absolútne nechápe, ako mohla s požehnaním svojho vedúceho práce písať také bludy.
 
Celý text vo francúzštine TU
 
Obhajcovia doktorandky tvrdia, že akademická pôda je slobodná a študent či študentka môže bádať, v čom uzná za vhodné. Mladá žena sa rozhodla spochybniť pravosť zákonov gravitácie a podľa jej obhajcov na to skrátka má právo.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…