Študenti cestujú vlakmi zadarmo za frajerkami, tvrdí KDH. Ak by to zvýšilo pôrodnosť, budeme len radi, odpovedá minister

3. 12. 2015 20:38

Ak by vedľajším produktom vlakov zadarmo pre študentov bolo aj zvýšenie pôrodnosti, pri súčasnej demografickej kríze by to určite nebolo na škodu. Minister dopravy Ján Počiatek tak odpovedal na parlamentnej Hodine otázok na otázku poslanca za KDH Pavla Zajaca s tým, že viac detí by nemalo prekážať ani rodinnej strane, akou je KDH.

Študenti cestujú vlakmi zadarmo za frajerkami, tvrdí KDH. Ak by to zvýšilo pôrodnosť, budeme len radi, odpovedá minister
Foto: SITA
Popis: Minister dopravy Ján Počiatek
reklama

„Pán minister, generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Pavol Gábor pre týždenník Trend povedal, že pri študentoch evidujú aj nárast ciest mimo trasy do školy. Podľa jeho vyjadrenia tak študenti môžu voľne cestovať za frajerkou, za kultúrou alebo športom. Nakoľko je sociálne uľahčiť študentom dostupnosť za ich frajerkami? Alebo je to súčasť novej vládnej demografickej stratégie na zvyšovanie natality Slovákov?“ znela Zajacova otázka na Počiatka.

Zajac si myslí, že doprava zadarmo sa mala týkať študentov zo sociálne odkázaných rodín a len na dopravu do miesta štúdia a späť.


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…