Stretla sa s Beblavým aj so Štefunkom. Chystá sa Radičová na návrat do politiky?

25. 5. 2017 9:00

Expremiérka Iveta Radičová sa v posledných týždňoch stretla s dvoma mužmi, ktorí sa pohybujú na slovenskej politickej scéne. Vynorili sa preto otázky, či sa bývalá najsilnejšia žena Slovenska chystá na návrat do politiky. V rozhovore pre HNtelevíziu prezradila viac.

Stretla sa s Beblavým aj so Štefunkom. Chystá sa Radičová na návrat do politiky?
Foto: SITA
Popis: Profesorka sociológie a bývalá premiérka Iveta Radičová
reklama

Expremiérka Iveta Radičová sa prednedávnom stretla s aktuálne nezaradeným poslancom Miroslavom Beblavým, ktorý len pred pár týždňami ohlásil vznik novej strany s exsaskárom Jozefom Mihálom a ďalšími piatimi odídenými poslancami z viacerých politických subjektov. Len niekoľko dní potom sa Radičová stretla s ďalším v politických kruhoch známym menom, podnikateľom Ivanom Štefunkom, ktorý stojí za občianskym združením Progresívne Slovensko. Viac sme o tom písali TU.

V rozhovore pre HNtelevíziu na otázku moderátora o klebetách jej prípadnej spolupráce s nezaradeným poslancom Beblavým uviedla: „Budem veľmi rada, ak budem môcť ako mocná bez moci si voliť cestu vplyvu konzultácií, spolupráce s tými, ktorí majú dostatočné nasadenie a guráž presadzovať veci, ktoré Slovensko potrebuje.“

Podľa jej slov sa však už na žiadnu politickú funkciu nechystá. „Ďakujem veľmi pekne za tento štýl politiky, neprosím si. Myslím si, že moja generácia si napísala svoj príbeh demokratizácie aj so všetkými účtami, ktoré sme za ne museli zaplatiť,“ povedala expremiérka.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pomätená Greta! Skončíme katastrofou. Ondřej Neff vytiahol 20 rokov starú predpoveď. Mrazí z toho

23:59 Pomätená Greta! Skončíme katastrofou. Ondřej Neff vytiahol 20 rokov starú predpoveď. Mrazí z toho

Pred viac ako 20 rokmi, v roku 1998, napísal český spisovateľ Ondřej Neff knihu Tma. V roku 2003 pot…