Strelil si Fico gól do vlastnej brány? Matovič prišiel s novými odhaleniami o svojej chudobnej vdove. Spravte na Slovensku poriadok, zaznelo vraj z Česka

16.2.2017 14:00

Líder Obyčajných ľudí vracia premiérovi Robertovi Ficovi tvrdý úder v prípade chudobnej vdovy, ktorú použil ako ilustračnú fotku. Premiér označil Matovičovo konanie za cynický podvrh. Teraz hovorí Matovič to, čo Fico zrejme zabudol povedať…

Strelil si Fico gól do vlastnej brány? Matovič prišiel s novými odhaleniami o svojej chudobnej vdove. Spravte na Slovensku poriadok, zaznelo vraj z Česka
Foto: TASR
Popis: Igor Matovič

Predseda vlády Robert Fico čelí druhému odvolávaniu v tomto volebnom období. Na mimoriadnej schôdzi ukazoval predkladateľ návrhu Igor Matovič obrázok chudobnej vdovy. Táto babička je ilustračným obrázkom ku kauze s vysokými faktúrami za energie. Premiér zvolal v stredu podvečer brífing, na ktorom verejnosti prezentoval, že Matovičova chudobná vdova je česká občianka, ktorá pred niekoľkými rokmi zomrela. Správanie opozičného poslanca odsúdil a označil za podvrh, za ktorý sa musel Fico ospravedlňovať rodine pozostalej, ako aj českému premiérovi. Viac sme o tom písali TU.

Matovič prešiel do protiútoku

Krátko pred začiatkom štvrtkovej mimoriadnej schôdze na vyjadrenie nedôvery predsedovi vlády zvolal tlačový brífing líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič, kde novinárom zreprodukoval komunikáciu medzi ním a synom zosnulej babičky, lebo mu volal a ospravedlnil sa. Podľa jeho slov mu syn zosnulej potvrdil, že Ficovi povedal, že nečaká žiadne ospravedlnenie od opozície, dal mu povolenie, aby obrázok mohol aj naďalej používať a dodal, že mu drží palce.

„Volal som dnes ráno synovi babičky a ten mi s hrôzou povedal, že nechápe, ako Fico mohol babičku takto zneužiť. Už v stredu Robertovi Ficovi povedal, že je mu jedno, kto fotku používa a že to určite nerobí úmyselne. A že ak fotku niekto použil, nič od neho nechce," reprodukoval priebeh telefonátu Matovič.

Podľa syna to bola práve Vláda SR, ktorá situáciu využila. Matovičovi tiež syn údajne povedal, že sa mu nemusí ospravedlňovať. „Zároveň uviedol, že nám bez váhania dáva súhlas na použitie fotky. Poprial nám, nech to dobre dopadne a nech urobíme na Slovensku poriadok," povedal Matovič.

Líder OĽaNO-NOVA na základe nových skutočností tvrdí, že nie on, ale premiér sa prejavil ako cynická hyena. „Včera ma obvinil z hyenizmu a cynizmu, že si dovolím zneužívať mŕtvu ženu z cudzej republiky. Skutočnosť je taká, že pozostalí nemajú vôbec nič proti použitiu tejto fotky, naopak, držia nám palce. Pýtam sa Roberta Fica, akú ďalšiu výhovorku si vymyslí, aby sa nemusel zúčastniť svojej verejnej obžaloby? Podsúval Slovensku pocit, akoby rodina tejto babičky bola z použitia fotky zhrozená. Naopak, rodina nám dovoľuje používať fotku a je zhrozená, ako Fico nebohú babičku zneužil," dodal Matovič.

Stanovisko k situácii poskytol aj úrad vlády pre Topky.sk: „My sme si v médiách všimli túto reakciu syna zosnulej babičky na konanie I. Matoviča: Taká je politika, špinavosť. Nemajú žiadne svedomie.“

Ficovo ospravedlnenie nepovažujú za dôležité

Topky.sk dnes prišli s článkom, v ktorom tvrdia, že sa spojili s Antonom Kasanom z obce Boršice u Buchlovic, kde babička žila, ktorý má byť podľa ich infromácií v kontakte s rodinou pozostalej. „Veľmi dobre poznám rodinu babičky Anny B. Viem, ako aj rodina, že to opozícia urobila nechtiac. Fotografiu rodina zavesila na internet ešte v čase, keď babička žila. Nešlo o žiadne zneužitie obrázka," uviedol duchovný pre portál. Podľa jeho slov sa rodina nehnevá a neplánuje podávať trestné oznámenie na opozíciu. „Je pravda, že premiér Fico volal synovi nebohej babičky a nášmu starostovi, čo však nikto nepovažoval za dôležité," uviedol farár.

Miestny duchovný podľa portálu tiež tvrdí, že nie opozícia, ale práve premiér zneužíva babičku z obrázka, lebo sa snaží odpútať pozornosť od jeho odvolávania. „Už sa na to nedokážem dívať, 18 rokov sme zaostali pre Mečiara a Fica. U nás vládnu len oligarchovia. Nemá sa zneužívať tvár babičky hlavne od Fica. Fico s Mečiarom dlhé roky ničia Slovensko a najmä charaktery ľudí, stavajú ich proti sebe, to oni sú extrémisti,“ vyjadril sa vraj Kasan.

Fico sa bráni

Úrad vlády sa voči článku portálu Topky.sk o farárovi ohradil. „Autor nezískal reakciu samotných potomkov nebohej babičky, ale farára, ktorý ich vraj ´dobre pozná´. Namiesto názoru farára, ktorý so situáciou nemá nič spoločné, mohla pritom verejnosť ešte v stredu zaznamenať priamo vyjadrenie syna zosnulej: Taká je politika, špinavosť. Nemajú žiadne svedomie," píše sa vo vyhlásení úradu. „Bulvárny portál sa priamo postavil na stranu hyenizmu a cynizmu, ktorým zneužívanie podobizne mŕtvej babičky a cudzej štátnej občianky nepochybne je," uvádza sa tiež vo vyhlásení.

autor: TASR,du

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Najhoršie zlyhanie ochranky? Hrnčiar v tom má jasno, nebol to jeho prípad

0:00 Najhoršie zlyhanie ochranky? Hrnčiar v tom má jasno, nebol to jeho prípad

Aktuálna situácia okolo ochrankárov nie je štandardná. V nedeľnej diskusnej relácii Na telo v televí…