Strelcovi, ktorý zabil 20 ľudí, hrozí trest smrti

5. 8. 2019 6:11

Americká prokuratúra bude požadovať trest smrti pre strelca, ktorý v sobotu v texaskom meste El Paso usmrtil 20 ľudí. Čin je považovaný za vnútroštátny terorizmus, uviedli v nedeľu príslušné orgány, ktoré citovala tlačová agentúra AFP.

Strelcovi, ktorý zabil 20 ľudí, hrozí trest smrti
Foto: Bezpečnostná kamera Walmart
Popis: Strelec počas útoku v nákupnom centre v meste El Paso Zdroj: Bezpečnostná kamera Walmart
reklama

"Obvinenie na úrovni štátu sa vzťahuje na úkladnú vraždu, za čo je možné udeliť trest smrti. Budeme to požadovať," uviedol na tlačovej konferencii šéf miestnej justície Jaime Esparza.

Miestna polícia spolupracuje s federálnymi vyšetrovateľmi na objasnení masovej vraždy, ktorú spáchal 21-ročný muž pochádzajúci z dallaskej oblasti.

"Úzko spolupracujem s ministrom spravodlivosti Williamom Barrom," vyhlásil John Bash, sudca Západného okrsku štátu Texas. Vyšetrovatelia sa momentálne zaoberajú "manifestom", ktorý strelec údajne napísal a v ktorom vyjadruje svoju nenávisť voči "hispánskej invázii" do mesta El Paso, ležiaceho na hraniciach s Mexikom. Páchateľ v danom dokumente tiež údajne velebí nedávnu streľbu v dvoch novozélandských mešitách.

K streľbe došlo v nákupnom centre v El Paso. Podozrivého páchateľa zadržali. Ide o druhú streľbu, ku ktorej došlo v USA v priebehu 24 hodín - iný muž v nedeľu zastrelil v meste Dayton v štáte Ohio deväť ľudí a najmenej 26 ďalších zranil. O totožnosti strelca úrady zatiaľ neposkytli žiadne informácie.

V nákupnom centre v El Paso sa v tom čase nachádzalo približne 1000 až 3000 ľudí. El Paso leží pri hraniciach s Mexikom. Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador uviedol, že medzi 20 potvrdenými obeťami sobotňajšej streľby sú aj traja Mexičania.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Paška: Zahraniční filantropi naliali maximum peňazí do likvidácie slovenskej národnej politiky. Nálada v SNS je bojovná

0:05 Paška: Zahraniční filantropi naliali maximum peňazí do likvidácie slovenskej národnej politiky. Nálada v SNS je bojovná

Nálada v SNS je podľa podpredsedu strany Jaroslava Pašku bojovná. "Vidíme v opozícii nekonečné ambíc…