Strany na jedno použitie? Tipnite si, ktorá po fiasku vo voľbách končí

10. 4. 2016 21:30

Posledné parlamentné voľby priniesli výsledky, ktoré značne rozdeľovali strany na 10 strán so ziskom nad štyri percentá platných hlasov a na zvyšok pelotónu, ktorý nesiahol ani na jedno percento. Po odstúpení Evy Babitzovej z predsedníckeho postu v strane Šanca končí v likvidácií stredopravá strana TIP.

Strany na jedno použitie? Tipnite si, ktorá po fiasku vo voľbách končí
Foto: SITA
Popis: Zľava: Podpredsedovia strany TIP Martin Schwantzer, Ivana Augustinská, Jana Vološinová a predseda strany Tomáš Hudec
reklama

Predsedníctvo strany TIP rozoslalo svojim členom vysvetľujúci list, podľa ktorého je financovanie strany neudržateľné, informuje portál Hospodárskych novín. „Musím priznať, že sa nám nepodarilo nájsť riešenie, ktoré by finančnú situáciu strany zastabilizovalo tak, aby sme boli schopní fungovať ďalej,“ prihovoril sa členom v liste predseda zanikajúcej strany Tomáš Hudec.

Strana TIP je viacerými médiami označovaná ako projekt Smeru s väzbami na bývalého šéfa parlamentu Pavla Pašku, píšu Hospodárske noviny. V posledných voľbách získala len necelých 19-tisíc hlasov, čo predstavovalo zisk 0,72 percenta a skutočnosť, že strana nedostala na svoju činnosť zo štátneho rozpočtu ani cent.

Strana pritom dosiahla pred dvoma rokmi vo voľbách do európskeho parlamentu takmer 3,7 percenta hlasov, pre nízku účasť v týchto voľbách však strane stačil na tieto percentá v absolútnych číslach zisk podobný ako pred mesiacom.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor:
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…