Štefunko končí na čele Progresívneho Slovenska

2. 4. 2019 11:05

Šéf mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS) Ivan Štefunko sa na najbližšom sneme nebude uchádzať o predsednícky post. Dôvodom majú byť jeho zdravotné problémy. Nahradiť by ho chcel doterajší podpredseda Michal Truban. Oznámili to na utorkovej tlačovej konferencii.

Štefunko končí  na čele Progresívneho Slovenska
Foto: TASR
Popis: Ivan Štefunko

Štefunko tvrdí, že v predsedníckom kresle nebude pokračovať kvôli trom operáciám mozgu, ktoré absolvoval. V hnutí však zostane. Trubana označil za vhodného kandidáta na túto funkciu. "Hnutie som naštartoval, dosiahli sme skvelé výsledky, je čas posunúť štafetu ďalej. Rozhodol som sa už nekandidovať na sneme na funkciu predsedu. Mojou ambíciou bude venovať sa príprave programu do parlamentných volieb a hľadaniu talentov pre PS v roli podpredsedu," povedal.

Anketa

Myslíte si, že Zuzana Čaputová bude dobrou prezidentkou?

31%
69%
hlasovalo: 9590 ľudí

Truban svoj záujem o funkciu predsedu potvrdil. Uchádzať sa o ňu bude na mimoriadnom sneme hnutia, ktorý je naplánovaný na 8. mája v Bratislave. "Na májovom sneme som sa rozhodol kandidovať za predsedu PS. Viem, že Slovensko môže byť skvelá krajina na život, na ktorú môžeme byť hrdí. A teraz je ten čas za ňu zabojovať," komentoval Truban.

Ambíciou PS je uspieť spolu so stranou Spolu - Občianska demokracia so spoločnou kandidátkou v májových eurovoľbách. Progresívci taktiež potvrdili aj ochotu spolupracovať so zatiaľ neexistujúcou stranou terajšieho prezidenta Andreja Kisku.

Líder mimoparlamentnej strany Spolu - občianska demokracia a poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Beblavý (nezaradený) si Štefunkovo rozhodnutie váži. "Jeho krok ukazuje, že PS nie je stranou jedného muža.... Dokázal si ľudí získať, spojiť a viesť. Na rozdiel od iných politikov v kľúčových momentoch dokázal ako správny líder odložiť nabok ego a spolupracovať pre vyššie dobro," komentoval. Ako Beblavý dodal, na ďalšiu spoluprácu sa tešia.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

13:45 Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

Matúš Kostolný, šéfredaktor Denníka N, na Českom rozhlase Plus prezradil, čo sa deje na Slovensku, a…