Ste spokojní s tým, ako vyzerá vaše krajské mesto? Pozrite sa, koľko pristane mesačne na účte jeho primátorovi

5. 6. 2017 10:05

Platy na Slovensku sú diskutovanou témou. Priepastne sa odlišujú zárobky západnej a východnej časti krajiny. Rovnako to je aj medzi primátormi krajských miest naprieč celou krajinou. Pozrite sa, či najviac nezarába práve ten váš.

Ste spokojní s tým, ako vyzerá vaše krajské mesto? Pozrite sa, koľko pristane mesačne na účte jeho primátorovi
Foto: pexels.com
Popis: Ilustračná foto.
reklama

Mesačné platy primátorov krajských miest sa v hrubom pohybujú v rozmedzí 405 až päťtisíc eur. Z ôsmich krajských miest sa na prvom mieste podľa denníka Plus JEDEN DEŇ umiestnil primátor Banskej Bystrice Ján Nosko. Každý mesiac si za svoju prácu na účet pripíše 4946 eur v čistom. „Ide o funkčný plat určený s prihliadnutím na prácu nadčas. Znamená to, že je to celý plat bez nároku na príplatky v prípade práce nadčas,“ vyjadrila sa Noskova hovorkyňa Zdenka Sekerešová.

Primátor považuje svoj plat za adekvátny. „Prácu primátora sa snažím vykonávať poctivo a zodpovedne. Nie je to len o ôsmich hodinách strávených v úrade, ale aj o množstve povinností súvisiacich s výkonom funkcie mimo pracovného času,“ povedal banskobystrický primátor.

Ako druhý sa umiestnil primátor Nitry Jozef Dvonč, ktorý za svoju funkciu berie 4719 eur. Až na treťom mieste sa umiestnilo hlavné mesto. Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal si mesačne prilepší o 4503 eur. Druhú polovicu osemčlennej tabuľky otvára Richard Rybníček z mesta módy Trenčín s výplatou 4365 eur. Piaty je Peter Bročka z Trnavy s 4226 eurami. Šieste miesto patrí prešovskej primátorke Andrei Turčanovej s 3421 eurami. O siedme miesto sa delia dvaja primátori, a to Andrej Hrnčiar z Martina a Richard Raši z Košíc. Za svoju primátorskú funkciu berú iba 405 eur, lebo obaja sú poslancami Národnej rady Slovenskej Republiky a dostávajú poslanecký plat.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Disciplinárne konanie s Trnkom odročili

21:30 Disciplinárne konanie s Trnkom odročili

Disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry (GP) SR odročila ústne pojednávanie s bývalým generálny…