Ste morálne rozvrátení, udrela Blahová v RTVS. A Číž s Gálom? Len si vymieňali sladké slová

4.9.2016 13:49

Môže dôjsť z rôznych dôvodov k výmene ministrov či štátnych tajomníkov, no koaliční partneri spravia všetko pre to, aby vláda vydržala štyri roky. V dnešnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal predseda poslaneckého klubu strany Most-Híd Gábor Gál.

Ste morálne rozvrátení, udrela Blahová v RTVS. A Číž s Gálom? Len si vymieňali sladké slová
Foto: SITA
Popis: Administratívna budova RTVS v bratislavskej Mlynskej doline

Podľa jeho slov je dôležité, aby sa napĺňalo programové vyhlásenie vlády a aby po štyroch rokoch ľudia cítili, že nejaká zmena k lepšiemu v štáte nastala.

"Úlohou tejto koalície je organizovať svoju prácu tak, aby vydržala celé volebné obdobie. Som presvedčený, že je to aj v záujme Slovenska, a pevne verím, že aj parlament vytvorí priestor pre to, aby bola činnosť vlády úspešná," uviedol v diskusii podpredseda poslaneckého klubu Smer-SD Miroslav Číž. Ako tvrdí, pre štát je veľmi dôležité, aby mal stabilnú vládu, a preto si koalícia želá, aby vydržala v takejto zostave. "Na túto vládu som hrdý. Slovensko je výrazne akceptovanou krajinou," skonštatoval.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová si v histórii Slovenska nepamätá, aby bola vláda po pár mesiacoch rekonštruovaná. "Toto je len jeden z krokov rozvratu. Morálny rozvrat, ktorý v tejto vládnej koalícii je predpokladaný, bude spočívať v tom, že sa nevie vyrovnať s korupciou, s ktorou sa vo vnútri stretáva," skonštatovala s tým, že očakávajú ďalšie kroky, ktoré budú viesť k ďalšej neistote vládnej koalície.

Richard Vašečka, šéf poslaneckého klubu OĽaNO-NOVA, je presvedčený, že súčasná opozícia je personálnou i odbornou alternatívou voči tejto vláde.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kočner nebol jediný, kto mohol mať záujem odstrániť Kuciaka. Sieť podozrivých bude podstatne širšia, hovorí saskár Klus

0:00 Kočner nebol jediný, kto mohol mať záujem odstrániť Kuciaka. Sieť podozrivých bude podstatne širšia, hovorí saskár Klus

ROZHOVOR "Mňa by neprekvapilo, ak by vyšetrovací tím nakoniec dokázal, že za vraždou Jána Kuciaka a …