Štátny rozpočet vykazuje výrazné známky nekvality, tvrdí Heger

30. 11. 2018 14:00

Rozpočet na rok 2019 predstavený ministrom financií Petrom Kažimírom (Smer-SD) vykazuje výrazné známky nekvality. Uviedol to za klub OĽaNO poslanec Eduard Heger v rozprave k návrhu zákona o štátnom rozpočte na budúci rok.

Štátny rozpočet vykazuje výrazné známky nekvality, tvrdí Heger
Foto: Dominik Földes
Popis: Eduard Heger (OĽaNO )
reklama

Opozičný poslanec skonštatoval, že tento rozpočet pripravil kvalitný tím so skúseným ministrom. "Máme tu silu skúseností, silu odbornosti a máme tu produkt, ktorý tomu nezodpovedá," podotkol s tým, že na určité prvky nekvality v rozpočte poukazuje aj Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ). 

Koaličnému poslancovi za Smer-SD Ladislavovi Kamenickému sa však nepozdáva, že nulový rozpočet je nálepkovaný ako negatívny. "Ja by som bol skutočne rád, keby nejaká z opozičných strán predložila vyrovnaný deficit. Za posledných 25 rokov SR nikdy nemala vyrovnaný deficit," zdôraznil Kamenický.

Ing. Eduard Heger

  • OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA
  • podpredseda vlády

Heger tiež kritizoval, že vláda nepripravuje Slovensko na horšie časy, hoci sú tu vysoké nadpríjmy. "Plytváme v dobrých časoch," upozornil. Rozpočet podľa neho zároveň nevytvára základy pre skvalitňovanie verejných služieb. Negatívne vníma napríklad aj nastavenie investícií do obrany, pričom Slovensko podľa neho dáva veľa peňazí do informatizácie, ktorá by mala zjednodušiť verejnú správu, čo sa ale nedarí.

Zároveň podotkol, že sa neznižuje dlh. Kamenický však oponoval, že dlh nominálne klesať nemôže. "Keď zoberieme fakt, že vždy sa tento dlh pomeruje k HDP, tak my by sme sa tento rok mali dostať mimo sankčných pásiem," zdôraznil Kamenický.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…