Správa ukrajinskej agentúry: Separatisti porušili prímerie. Jeden ukrajinský vojak zabitý, dvaja zranení. Zakázané zbrane!

3. 1. 2019 21:00

Na juhovýchode Ukrajiny to opäť vrie. Ukrajinská agentúra Unian hlási, že v oblasti Donbasu sa znovu bojuje. Separatisti, ktorí tam proti centrálnej vláde vedú vojnu už piaty rok, porušili dohodnuté prímerie, jedného ukrajinského vojaka zabili a ďalších dvoch zranili. Použili pritom zbrane zakázané dohodami z Minska.

Správa ukrajinskej agentúry: Separatisti porušili prímerie. Jeden ukrajinský vojak zabitý, dvaja zranení. Zakázané zbrane!
Foto: TASR
Popis: Ukrajina, ilustračné foto

Na Ukrajine ďalej zúri vojna. Už piaty rok pokračujú boje v oblasti Donecka a Luhanska. Na jednej strane stoja separatisti podporovaní Ruskom a na druhej strane armádne jednotky centrálnej vlády. Vojnový konflikt, ktorý vláda v Kyjeve označuje za protiteroristickú operáciu, mali pomôcť zmierniť dohody uzavreté v bieloruskom Minsku v roku 2015, ale ako plynie čas, je čoraz jasnejšie, že ich zmysel sa nenaplnil. Separatisti vraj dohodnuté prímerie porušili v krátkom čase hneď trikrát, pričom raz bolo zaznamenané použitie zbraní, ktoré mali byť na základe dohôd z Minska stiahnuté z frontu.

Boje sa odohrávajú pri meste Mariupol, pričom ku stretom dochádzalo už v decembri. Dohodnuté prímerie podľa agentúry vždy porušili separatisti podporovaní Rukou federáciou. Ukrajina vraj prímerie dôsledne dodržiava, ale zároveň si udržiava kontrolu nad situáciou.

Celý článok nájdete TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kampaňovanie na sieti: Takto Slováci reagujú na najpopulárnejšie príspevky na Facebooku

12:02 Kampaňovanie na sieti: Takto Slováci reagujú na najpopulárnejšie príspevky na Facebooku

Stránky na sociálnej sieti Facebook a webstránky s pochybným obsahom majú viac interakcií na svojich…