Spor medzi BBSK a SAD Zvolen: Krízu zažehnali len na pár dní. Čo je za kolapsom dopravy

27. 1. 2020 14:31

Prímestské autobusy v deviatich okresoch Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktoré cez víkend nejazdili, od skorého pondelkového rána premávajú podľa grafikonu. TASR o tom informoval predseda predstavenstva SAD Zvolen Adrián Polóny.

Spor medzi BBSK a SAD Zvolen: Krízu zažehnali len na pár dní. Čo je za kolapsom dopravy
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia
reklama

Odchody autobusov do stanoveného cieľa podľa cestovného poriadku potvrdil v pondelok dopoludnia TASR aj primátor Detvy Ján Šufliarský. "Doposiaľ nemáme informácie, že by nejaký spoj nešiel. Neevidujeme ani žiadne sťažnosti obyvateľov na prímestské spoje. Usmerňovali sme len zopár obyvateľov, ktorí nemali dostatočné informácie o tom, ako budú autobusy premávať," povedal.

Prímestské autobusy v deviatich okresoch BBSK nepremávali od soboty (25. 1.). SAD Zvolen pristúpila k tomuto kroku po tom, ako súd rozhodol o neplatnosti dodatku zmluvy medzi BBSK a SAD o predĺžení dohody o prevádzkovaní prímestských spojov. Dohodu podpísal ešte predchádzajúci predseda BBSK Marian Kotleba.

V nedeľu (26. 1.) sa však jednotlivé samosprávy a regionálne združenia miest a obcí so SAD dohodli na opätovnom pokračovaní prímestskej prepravy. BBSK samosprávam sľúbil, že náklady s tým spojené im preplatí. Takto však môže doprava v kraji podľa platnej legislatívy fungovať len niekoľko dní.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

0:02 Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

ROZHOVOR Sociológ Pavel Haulík priznáva, že predvolebná kampaň bola tentoraz poriadne náročná. Na du…