Spoj z Bratislavy do Hainburgu zostáva

24. 12. 2019 6:59

Linka verejnej autobusovej dopravy z Bratislavy do Hainburgu mení od soboty 28. decembra prevádzkovateľa. Po Dopravnom podniku Bratislava (DPB), ktorý ju zabezpečoval 11 rokov, ju prevezme spoločnosť Slovak Lines, zabezpečujúca i prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji. TASR o tom informoval vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Matej Michlík.

Spoj z Bratislavy do Hainburgu zostáva
Foto: TASR
Popis: Ilustračná snímka. Hromadná doprava SAD
reklama

Trasa linky bude predĺžená v Bratislave až na autobusovú stanicu.

Web nového dopravcu informuje, že od 28. decembra bude linka v pracovné dni a v sobotu jazdiť 11-krát denne, v nedeľu štyrikrát denne.

Pre DPB bola 901 komerčnou linkou, nikto iný nefinancoval jej prevádzku.

„Žiaľ, počas jej fungovania generovala napriek viacerým opatreniam stratu a preto napríklad nebolo možné obnoviť vozidlový park autobusov, ktoré sú na linke prevádzkované, a ktoré sú v tejto chvíli už po životnosti,“ upozornil Michlík. Avizoval, že ušetrené prostriedky vloží mestský dopravca i do nákupu 80 nových kĺbových vozidiel.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a  ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

17:35 Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

Slovensko zvláda situáciu s koronavírusom na výbornú a to vďaka nastaveniam Pellegriniho vlády a d…