Španielsko: Mužov usvedčených z hromadného znásilnenia súdia v ďalšom prípade

18. 11. 2019 17:27

Pred španielskym súdom sa v pondelok začal proces so štyrmi mužmi obvinenými zo sexuálneho zneužitia. Štvoricu už predtým v inom prípade odsúdili na 15 rokov väzenia za hromadné znásilnenie, informovala agentúra AP.

Španielsko: Mužov usvedčených z hromadného znásilnenia súdia v ďalšom prípade
Foto: TASR
Popis: Ženy vykrikujú počas protestu v súvislosti s prípadom skupinového znásilnenia pred budovou ministerstva spravodlivosti v Madride 4. novembra 2019.

Súdny proces so štyrmi Španielmi sa začal v pondelok v meste Córdoba v južnej časti krajiny, uvádza na svojej webovej stránke denník El Mundo.

Muži sa podľa prokuratúry dopustili sexuálneho zneužitia 21-ročnej ženy, ku ktorému došlo v Córdobe v roku 2016. Páchatelia si svoju obeť domov z nočného klubu v stave bezvedomia a priebeh incidentu si natočili.  

V prípade usvedčenia im hrozí väzenský trest v dĺžke sedem rokov. Obvinení počas pondelkového pojednávania vyhlásili, že sú nevinní a využili právo nevypovedať.

Štvorica mužov si už odpykáva 15-ročný trest odňatia slobody, ktorý im vymeral najvyšší súd za znásilnenie 18-ročnej ženy v Pamplone v roku 2016.

Súd nižšej inštancie ich predtým v tomto prípade uznal za vinných z menej závažného trestného činu, čo v Španielsku vyvolalo pouličné protesty.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

USA zaradili Kočnera na sankčný zoznam, zmrazia mu účty a tým to ešte nekončí

18:34 USA zaradili Kočnera na sankčný zoznam, zmrazia mu účty a tým to ešte nekončí

Americké ministerstvo financií zaradilo slovenského občana Mariana Kočnera a šesť firiem s ním spoje…