Soros má sen. Milión migrantov v Európe ročne. Čo na to hovorí jeho rodák Orbán?

2. 11. 2015 10:10

Premiér Viktor Orbán obvinil miliardára Georgea Sorosa, že hrá prominentnú rolu v kruhu "aktivistov snažiacich sa nabúrať stabilitu európskych štátov podporou utečencov z Blízkeho východu a ďalších regiónov". Soros mu odkázal, že jeho "šesťbodový plán"  pomáha "podpore európskych hodnôt, zatiaľčo Orbánove kroky narúšajú tieto hodnoty". Píše bloger na portáli Pravda.sk.

Soros má sen. Milión migrantov v Európe ročne. Čo na to hovorí jeho rodák Orbán?
Foto: SITA
Popis: Maďarský premiér Viktor Orbán
reklama

Ako to vyzerá, keď si dvaja Maďari poriadne zahrabnú do vlasov? Autor blogu Marianno uvádza, že maďarský premiér Orbán obvinil miliardára Sorosa, že hrá prominentnú rolu v kruhu "aktivistov snažiacich sa nabúrať stabilitu európskych štátov podporou utečencov z Blízkeho východu a ďalších regiónov“.

„Viktor sa takto vyjadril o svojom rodákovi Györgym v rozhovore pre Kossuth radio : ´Jeho meno je snáď najpádnejším príkladom tých, ktorí podporia čokoľvek, len aby oslabili národné štáty, oni podporia čokoľvek, len aby zmenili tradičný európsky životný štýl´,“ uvádza bloger.

Soros mu odkázal, že jeho šesťbodový plán pomáha,"podpore európskych hodnôt, zatiaľčo Orbánove kroky narúšajú tieto hodnoty".

Čo plánuje George Soros?

EÚ by mala akceptovať milión žiadateľov o azyl ročne. Na každého z nich by mala Únia vyplatiť 15-tisíc euro ročne na najbližšie dva roky, na pokrytie bývania, zdravotnej starostlivosti, vzdelávania. Soros si tiež predstavuje rozmiestniť utečencov tam, kam chcú ísť, a kde ich chcú. Tiež by sa podľa neho mali vytvoriť bezpečné koridory naprieč Európou, ktoré migrantom umožnia dostať sa z Grécka a Talianska do krajín konečnej destinácie.

Azylový systém EÚ podľa Georga Sorosa si môžete prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…