Šokujúce. Toto sú najmenej zdravé národy na svete. Slovákom patrí popredná priečka

26.9.2017 13:46

Ak ste si doposiaľ mysleli, že najmenej zdraví sú Američania, mýlili ste sa. Podľa výskumu, ktorý urobili odborníci na základe údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), sú najmenej zdravým národom susedia Česi, ale ani Slovákov výsledky bádania vedcov nepotešia.

Šokujúce. Toto sú najmenej zdravé národy na svete. Slovákom patrí popredná priečka
Foto: SITA
Popis: ILUSTRAČNÁ SNÍMKA
Výskum spoločnosti Clinic Compare analyzoval dáta WHO o spotrebe alkoholu, tabakových výrobkov a o obezite. Výsledky sú alarmujúce najmä pre Českú republiku, ktorá v tomto nepriaznivom rebríčku drží prvenstvo. Môže za to vysoká spotreba alkoholu, v ktorej sú Česi tiež na prvých priečkach svetového rebríčka. 
 
Ani Slováci sa však z výsledkov globálneho výskumu nemôžu tešiť. Umiestnili sme sa na piatom mieste najmenej zdravých národov sveta. Druhí sú Rusi, nasledujú Slovinci a Bielorusi. O niečo lepšie ako ľudia na Slovenskú sú na tom naši južní susedia. Maďari skončili v rebríčku hneď za Slovákmi na šiestom mieste. 
 
Východná Európy vyšla vo výskume celkovo najhoršie, čo sa týka zdravotného stavu obyvateľov. Až deväť z desiatich krajín na vrchole tohto rebríčka je totiž práve v našom regióne. S obezitou na tom však nie sme až tak zle. Najobéznejším regiónom sveta sa podľa dát Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) stala Oceánia. 
 
Najmenej nezdravou krajinou na svete je podľa výskumu Afganistan. 
 
Celý text nájdete TU.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Fico: Gorilie mláďa Beblavý, Sulík, pokrytec Kiska. To oni by mali chodiť po kanáloch. So Smerom – SD to nemá nič spoločné

16:58 VIDEO Fico: Gorilie mláďa Beblavý, Sulík, pokrytec Kiska. To oni by mali chodiť po kanáloch. So Smerom – SD to nemá nič spoločné

Gorila, o ktorej sa hovorí v nahrávke medzi Kočnerom a Trnkom, je obludná kauza druhej Dzurindovej v…