Sociálny balíček koalície? Primitívna volebná korupcia, odpovedá Sulík

7.5.2019 16:30

Vládna koalícia sa chystá spáchať na krajine ekonomickú vlastizradu, pripravuje svojimi avizovanými opatreniami do verejných financií "zaťať sekeru". Uviedli to v utorok na brífingu predstavitelia opozičnej strany SaS Richard Sulík (predseda SaS), Jana Kiššová a Eugen Jurzyca (obaja poslanci Národnej rady SR).

Sociálny balíček koalície? Primitívna volebná korupcia, odpovedá Sulík
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík

Primitívna volebná korupcia

Vládna koalícia sa podľa Sulíka rozhodla svojimi opatreniami "kupovať" si hlasy voličov. "Je to obyčajná primitívna volebná korupcia, ktorú zaplatia samotní voliči," povedal Sulík na margo opatrení pripravovaných vládnou koalíciou v sociálnej a pro-podnikateľskej oblasti. Podľa jeho slov nič nie je zadarmo, ani vlaky, ani obedy.

Obedy zadarmo

Tzv. obedy zadarmo SaS po budúcoročných parlamentných voľbách podľa Sulíka nahradí vyššími daňovými bonusmi na dieťa v rovnakej sume, ako je to v súčasnosti. "Vlaky zadarmo nahradíme obrovskými zľavami na cestovnom, a to nielen vo vlakoch, ale aj v autobusoch," avizoval predseda SaS.

Dlhová brzda

Podľa Jurzycu vláda súčasnými ekonomickými návrhmi robí v panike protisystémové kroky. "Rozdávanie peňazí vládou vytvára tlak na verejné financie. Verejné financie začínajú byť, podobne ako v roku 2012, neudržateľné. Nikdy sme ešte nesmerovali na grécku cestu ako teraz. Vyzývam na zmenu dlhovej brzdy tak, aby sa premietla " povedal Jurzyca. 

Zníženie sadzby dane z príjmu

Podľa Kiššovej koalíciou avizované zavedenie zníženej sadzby dane z príjmu právnických osôb s ročným obratom do 100.000 eur na 15 % bude vytvárať problémy, pretože vytvorí rôzne sadzby dane pre podobné spoločnosti. Firmy budú špekulovať napríklad s tým, že sa budú deliť, aby nepresiahli stanovený limit obratu. "Takéto opatrenia poškodzujú konkurencieschopnosť podnikov na Slovensku, pretože sú nesystémové," upozornila. Sadzba dane by podľa nej mala znížiť pre všetky podnikateľské subjekty. 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Rozhovor s generálom Pavlom, aký ste ešte nevideli. Prečo vstúpil do KSČ? A ako slúžil Varšavskej zmluve?

0:00 Rozhovor s generálom Pavlom, aký ste ešte nevideli. Prečo vstúpil do KSČ? A ako slúžil Varšavskej zmluve?

V talkshow Jaromíra Bosáka Ušák bol hosťom generál Petr Pavel. V priebehu rozhovoru bola reč o Pavlo…