Smeru ublížila netransparentnosť a kauzy spojené s korupciou. Mesežnikov je rád, že sa Slovensko neprebudilo do hnedého rána

5. 11. 2017 9:40

Strane Smer-SD ublížila v krajských voľbách netransparentnosť a kauzy s podozreniami na korupciu na centrálnej úrovni. Pri moci je už dlho, čo tiež spôsobilo demotiváciu jej voličov. Pre TASR to povedal politológ Grigorij Mesežnikov.

Smeru ublížila netransparentnosť a kauzy spojené s korupciou. Mesežnikov je rád, že sa Slovensko neprebudilo do hnedého rána
Foto: SITA
Popis: Prezident Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov

 "Stredopravá koalícia práve tento fakt využila vo svoj prospech," povedal Mesežnikov. Pomohla jej však i aktívna kampaň, myslí si. Podľa neho sa nedá spoľahlivo potvrdiť, že sa Smeru-SD stali osudné jednokolové voľby. Tvrdí však, že ich zavedením prišli strany o akúsi poistku.

Mesežnikova prekvapila situácia v Košickom samosprávnom kraji. "Pretože Richard Raši vyzeral neohrozene," povedal politológ. Jeho protikandidát Rastislav Trnka mal podľa neho zrejme posledné dni pred voľbami silnú mobilizačnú kampaň svojich voličov. Smeru-SD uškodil aj zákaz zverejňovania prieskumov verejnej mienky dva týždne pred hlasovaním, tvrdí politológ.

Fotogaléria: - Voľby 2017

Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia
Prezident SR Andrej Kiska
Prezident SR Andrej Kiska s manželkou Martinou vha...
Volič vhadzuje obálku v rómskej osade v Trebišove
Volič vhadzuje obálku v rómskej osade v Trebišove

Mesežnikov je rád, že sa Slovensko neprebudilo do hnedého rána. Nedovolí si ale tvrdiť, že by väčšina voličov začala inak vnímať politiku ĽSNS, ako doteraz. "Pretože Marian Kotleba získal takmer 10.000 hlasov," upozornil. Pod takýto výsledok krajských volieb sa podľa neho podpísali protiextrémistické aktivity a fakt, že sa voči kotlebovcom vymedzila časť politického spektra.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Po prvej verejnej voľbe Najvyšší súd stále bez hlavy. Tak znova 30. marca

19:21 Po prvej verejnej voľbe Najvyšší súd stále bez hlavy. Tak znova 30. marca

Súdna rada SR opäť nezvolila predsedu Najvyššieho súdu (NS) SR. Ani jedna z kandidátok – Jana Bajánk…