Smerák Tomáš udrel na exprezidenta: Predviedol vrchol hyenizmu, hanba vám, pán Kiska!

9. 12. 2019 10:35

Ako krátky príbeh o Andrejovi Kiskovi (Za ľudí) zverejnil na sociálnej sieti svoj status poslanec Smeru – SD Erik Tomáš. V podtitule ho aj sám nazval ako Príbeh o zbabelosti a hyenizme A. Kisku. Reaguje, samozrejme, na jeho obvinenie z daňového podvodu.

Smerák Tomáš udrel na exprezidenta: Predviedol vrchol hyenizmu, hanba vám, pán Kiska!
Foto: TASR/PL.sk
Popis: Na kombosnímke zľava Erik Tomáš a Andrej Kiska

„Andreja Kisku obvinili zo zločinu daňového podvodu. Kto aspoň trochu pozná jeho prípad nemohol zostať prekvapený,“ začína svoje „rozprávanie“ Tomáš a vysvetľuje pozadie, ako si Kiskova firma ešte pred prezidentskými voľbami 2014 neoprávnene zarátala náklady na kampaň, pritom predmet jej podnikania bol úplne iný.

„Kiska sa takto chcel vyhnúť plateniu daní a navyše si ešte drzo vypýtal od štátu vratku DPH. Keď mu na to daňové úrady a polícia prišli rýchlo využil inštitút účinnej ľútosti, čím sa priznal k spáchaniu trestného činu a peniaze štátu vrátil,“ opisuje konanie exprezidenta smerácky poslanec.

Zdroj: Facebook/Erik Tomáš

A vo vysvetľovaní pokračuje: „Po čase sa však ukázalo, že Kiska podvádzal aj v roku 2013. Keď to o štyri roky neskôr, teda v roku 2017, vyplávalo na povrch, vtedajší prezident tesne pred ohlásenými daňovými kontrolami rýchlo urobil niekoľko ďalších opravných priznaní. Spolu ich za roky 2013 a 2014 bolo 15.“

Podľa Tomáša takýto počet opráv dosvedčuje, že nešlo o náhodnú chybu účtovníčky, ako sa pôvodne obhajoval Kiska, ale o systematickú snahu okrádať štát na daniach.

Poslancovi NR SR sa nepáči konanie dnes už predsedu strany Za ľudí, podľa neho namiesto toho, aby sa k obvineniu postavil ako chlap, správa sa ako zbabelec.

„Tvrdí, že ho vraj obvinila Ficova polícia, pritom ta istá polícia obvinila aj Fica,“ upozorňuje Tomáš a ukazuje na rozdiel v obvineniach – kým Kisku obvinili z daňového zločinu, Fica za názor.

„Kiska dokonca v reakcii na svoje obvinenie označil trojnásobného expremiéra za hlavu mafie, pritom ten istý Kiska v spolupráci s pozemkovou mafiou pod Tatrami ukradol pozemok radovému občanovi,“ píše Tomáš.

Podľa neho „vrchol hyenizmu predviedol Kiska svojím statusom na sociálnej sieti, v ktorom sa svoje obvinenie snažil prekryť obeťami v Prešove“.

„Po vlne kritiky ho upravil, ale už bolo neskoro. Odhalilo to naplno jeho charakter. Hanba Vám, pán Kiska!“ uzatvára svoj status poslanec Smeru – SD Erik Tomáš.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prepustenie Trnku nechalo v údive aj Gála. Nie je to dobrá vizitka pre justíciu

7:52 Prepustenie Trnku nechalo v údive aj Gála. Nie je to dobrá vizitka pre justíciu

Ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) informácia o prepustení bývalého generálneho prokurát…