Smerák Tomáš: Šeliga ku Kiskovi? To je ale náhodička

6. 6. 2019 16:00

Poslanec Smeru – SD Erik Tomáš pochybuje, že Juraj Šeliga nemal politické ambície už skôr, ako to v týchto dňoch oznámil verejnosti. „Od začiatku existovali pochybnosti, či motivácia organizátorov protestov Za slušné Slovensko je čisto občianska, alebo aj politická,“ reaguje Tomáš na sociálnej sieti. Podľa neho už vtedy „viedli stopy do prezidentskej kancelárie“.

Smerák Tomáš: Šeliga ku Kiskovi? To je ale náhodička
Foto: TASR
Popis: Na snímke zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, Karolína Farská, Katarína Nagy Pazmány a Táňa Sedláková a prezident SR Andrej Kiska

„Najmä vtedy keď organizátori zrušili jednu z demonštrácií len chvíľu po tom, čo prezident vymenoval novú vládu po demisii tej predošlej. Pôsobilo to tak, akoby Andrej Kiska stlačil červený gombík s nápisom STOP,“ vracia sa smerácky poslanec k časom protestov po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Zdroj: Facebook/Erik Tomáš

„Ľudia, ktorí dovtedy chodili na námestia, zostali nepríjemne prekvapení a rozčarovaní. Nikto totiž nemá rád, keď sa s ním manipuluje,“ spomína Tomáš na narýchlo zrušený protest (vlani 23. marca – pozn. PL.sk). Organizátori neskôr priznali, že to bola chyba.

Anketa

Myslíte si, že Kiskova strana Za ľudí bude úspešná?

16%
84%
hlasovalo: 6269 ľudí

Tomáš vo svojich pochybách pokračuje, keď podľa neho sa podozrenia z politických pohnútok “aktivistov” znásobili koncom minulého roka. Vtedy otvorene podporili konkrétnych kandidátov v komunálnych voľbách.

„Ich konanie vtedy podrobila pomerne tvrdej kritike už aj časť opozície,“ prízvukuje poslanec Smeru – SD a vracia sa opäť k vstupu Šeligu do Kiskovej strany:

„No a dnes to máme čierne na bielom. Hlavná tvár a hovorca iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga vstupuje do politickej strany. Hádajte do ktorej? No predsa do tej Kiskovej. To je náhodička...,“ píše na svojom profile a dodáva: „Spontánna a prirodzená reakcia ľudí na ohavný trestný čin je pochopiteľná, ale v prípade lídra organizátorov platí Šeliga for Kiska.“

Na záver prikladá post scriptum: „Mimochodom, Šeliga vstupuje do strany Andreja Kisku, ktorý sa ako prezident ešte päť dní po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej lyžoval a neprerušil dovolenku.“

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

PRIESKUM Smer pod 20 percent, silní kotlebovci

14:25 PRIESKUM Smer pod 20 percent, silní kotlebovci

AKTUALIZOVANÉ Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v decembri, vyhral by ich Smer-SD so zi…