Smer už má svojho prezidentského kandidáta potvrdeného!

13.1.2019 23:05

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič ponuku od Fica prijal a stane sa tak kandidátom na prezidenta Slovenskej republiky za stranu Smer – SD.

Smer už má svojho prezidentského kandidáta potvrdeného!
Foto: TASR
Popis: Maroš Šefčovič

Informáciu v nedeľu zverejnil Denník N, ktorý sa odvoláva na zdroje z prostredia vládnej strany, pričom oficiálne by Šefčovič mal svoju kandidatúru na prezidenta oznámiť voličom aj Európskemu parlamentu najbližší týždeň.

V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 poslanec NR SR Erik Tomáš (Smer – SD) uviedol, že Maroš Šefčovič silno zvažuje kandidatúru na prezidenta a svoje rozhodnutie oznámi na budúci týždeň. Tomáš tiež prezradil, že Šefčovič bol medzi menami, ktoré strana Smer – SD od začiatku zvažovala. Je to človek, ktorý sa zakaždým snaží hľadať konsenzus," opísal Šefčoviča poslanec, ktorý vyzdvihol jeho schopnosť reprezentovať Slovensko v zahraničí.

Za dobrého kandidáta v relácii označil Šefčoviča aj poslanec Národnej rady SR a predseda opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič. Ale keď bude kandidovať s podporou zločineckej organizácie, stáva sa pre nás neprijateľný," vyhlásil líder hnutia.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Putin obnovil dôstojnosť svojej krajiny. Keď prídu ťažkosti, povzdychneme si, Boh je vysoko a Rusko ďaleko. Hovorí vnuk Srba, ktorý slúžil v československých légiách

0:00 Putin obnovil dôstojnosť svojej krajiny. Keď prídu ťažkosti, povzdychneme si, Boh je vysoko a Rusko ďaleko. Hovorí vnuk Srba, ktorý slúžil v československých légiách

POTOMKOVIA LEGIONÁROV „Po páde komunizmu a ére rozpadu za vlády Borisa Jeľcina je pre Rusko asi najl…