Smer nabral kurz SDKÚ a HZDS, tvrdí exposlanec Martvoň

15. 6. 2017 9:56

Anton Martvoň len minulý týždeň po 17 rokoch vystúpil zo strany Smer-SD, pričom svoje dôvody na tento krok jasne pomenoval. V rozhovore pre HNtelevíziu hovoril aj o kauze Gorila či svojej kandidatúre na post žilinského župana.

Smer nabral kurz SDKÚ a HZDS, tvrdí exposlanec Martvoň
Foto: TASR
Popis: Anton Martvoň

Bývalý poslanec strany Smer-SD v rozhovore HNtelevízie opäť zopakoval, že sa necíti dotknutý, že ho strana v posledných voľbách nezaradila na kandidátku, a nie je to dôvod jeho odchodu. Zopakoval, že strana už nerobí sociálnu politiku, ako to bolo na začiatku, ale je ovládaná oligarchami, čo si všimol už ako poslanec národnej rady. „K tomu rozhodnutiu, že Smer sa odklonil absolútne od svojich hodnôt a už tam nie je šanca na zmenu a nabral kurz SDKÚ a HZDS, som dospel až teraz, v roku 2017,“ vyjadril sa Martvoň.

V rozhovore sa s redaktorom dotkli aj kauzy Gorila, v rámci ktorej exsmerák uviedol, že autenticita spisu Gorila sa ťažko overuje, keďže bolo viacero verzií. „Vždy som bol názoru, že to treba vyšetriť,“ povedal. Ako uviedol, interne sa snažil zistiť, kto v byte na Vazovovej ulici bol, no nikto mu to nedokázal potvrdiť alebo vyvrátiť.

Martvoň sa v závere rozhovoru vrátil ešte k svojmu odchodu zo strany. Priznal, že za tie roky sa interne vyskytli situácie, ktoré boli problémom, napríklad kauza Váhostav. „Ako poslanec som vtedy na to poukazoval, že jednoducho treba nájsť nejaké riešenia pre tých ľudí,“ vyjadril sa a dodal, že ešte pred touto kauzou sa snažil prísť s novelou, kde by stálo, že neplatenie faktúr je trestný čin. „Samozrejme, neuspel som,“ skonštatoval.

O kandidatúre na post žilinského župana povedal, že chce dať ľuďom kraja na výber, aby nemuseli voliť extrémizmus. Jeho protikandidátom je poslanec Juraj Blanár, ktorý sa preslávil kauzou predraženého CT.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pellegrini bol pri hrobe svätého Cyrila. Dnes ho na osobnej audiencii prijme pápež

8:01 VIDEO Pellegrini bol pri hrobe svätého Cyrila. Dnes ho na osobnej audiencii prijme pápež

Premiér Peter Pellegrini v nedeľu po prílete do Ríma navštívil Pápežské slovenské kolégium sv. Cyril…